Czego nie może jeść pies?

5
Czego nie może jeść pies

Czego nie może jeść pies?

 • To, co znajduje się na Twoim stole nie jest przeznaczone dla psa. Wiele z ludzkich pokarmów i przetworzonego pożywienia może psu zaszkodzić. Flagowym przykładem może być gotowany czy smażony drób, dziczyzna oraz jakiekolwiek inne gotowane kości. Rozmiękczone kości pod wpływem psich zębów łamią się na szpilki, które mogą dotkliwie pokaleczyć przewód pokarmowy psa, a nawet utknąć mu w przełyku, również przy okazji go raniąc. Widzieliśmy już przypadki psów wymiotujących krwią właśnie z tego powodu. W takim wypadu reakcja musi być natychmiastowa, gdyż psu grozi po prostu śmierć.
 • Kości wołowe czy cielęce mogą być dobrym gryzakiem, jednak nie mogą być ani posiłkiem ani podstawą diety psa.
 • Cebula jest niezdrowa dla psa ze względu toksyczną substancję, którą zawiera – tiosiarczan jodu, który może być przyczyną anemii.
 • Czosnek jest mniej szkodliwy, jednak spożywany w większych dawkach może być przyczyną biegunki.
 • Słodycze, a zwłaszcza czekolada, są dla psa trucizną. Czekolada zawiera kakao, które zawiera teobrominę. Psi metabolizm sprawia, że wchłaniana jest ona znacznie wolniej, przez co zostaje przetworzona w toksyczne substancje. Te znów mają zły wpływ na mózg i serce. Podanie nawet połowy tabliczki czekolady może być dla psa dawką śmiertelną.
 • Rodzynki i winogrona są niezdrowe dla psich nerek.
 • Warzywa strączkowe powodują wzdęcia, a cytrusy są przyczyną wymiotów.
 • Mleko dla dorosłych psów może powodować wymioty i biegunki i nie jest wskazane, podobnie jak grzyby, kawa czy oczywiście jakiekolwiek przyprawy. Należy uważać również na białko surowych jaj.
 • Osiedlowy trawnik jest miejscem, gdzie podczas spaceru pies może natknąć się na resztki, śmieci, a nawet przedmioty czy pokarmy niebezpieczne. Zawsze bacznie obserwuj psa węszącego w trawie, tak aby móc odpowiednio szybko zareagować.

Więcej informacji znajdziesz tu:

Przeczytaj też:

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl


Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com
4.1/5 - (9 {głos/głosy})
Komentarze 5
Czego nie może jeść pies?
 1. przemek

  co do ziół i przypraw, to sensownie ujęto to tutaj – psiediety.blogspot.com/2012/11/zioa-i-przyprawy-dla-zdrowia-twojego.html

 2. Anonim

  bzdura kompletna! żadne przyprawy nie służą psu!

 3. przemek

  co do czosnku, warzyw i cytrusów – podawać można tylko w granicach rozsądku, a nie jako podstawę diety 😉 z czosnku są m.in. niektóre preparaty na kleszcze i inne pasożyty. Co do przypraw, to dobrze byłoby wymienić co autor ma na myśli – wiele przypraw służy psu podobnie jak ludziom, tylko wiadomo – wszystko z umiarem

  • Agata

   „wiele przypraw służy psu podobnie jak ludziom” mógłbyś podać przykład?

   • Mariano

    też jestem ciekaw

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *