O nas

psiPARK.pl – pierwszy w Polsce portal informacyjny o parkach i wybiegach dla psów

Nasza historia

Portal informacyjny psiPARK.pl oficjalnie rozpoczął swoją działalność w Światowy Dzień Psa, 1 lipca 2016 r. Jego historia zaczęła się jednak ponad 2 lata wcześniej.

Z naszymi psami żyjemy w dużym mieście, dlatego tak ważne są dla nas miejsca, w których czworonogi mogą swobodnie i bezpiecznie biegać na ogrodzonym terenie. Wiele lat temu bardzo brakowało nam takich miejsc i gdy tylko tylko odkryliśmy pierwsze ogrodzone wybiegi w naszej okolicy, od razu zaczęliśmy z nich korzystać.

Wybiegi dla psów były jednak puste i trudno było nam zrozumieć dlaczego. Okazało się, że opiekunowie psów po prostu nie wiedzą o ich istnieniu i dlatego w styczniu 2014 r. uruchomiliśmy jeden z pierwszych w Polsce profili na Facebooku poświęconych wybiegom dla psów, a wraz z nim stworzyliśmy wyjątkową, psiolubną społeczność – Wybieg dla psów Park Śląski, a później grupę spacerową Wybieg PŚ – spotkania i spacery.

21 marca 2015 r. zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie na wybiegu i od tego czasu odbyło się ich już ponad 20 – na jedno spotkanie przychodziło nawet 30 czworonogów.

Z radością obserwowaliśmy powstawanie nowych parków i wybiegów dla psów w Polsce. Im więcej jednak ich powstawało i im więcej osób przychodziło na niegdyś puste wybiegi, zaczęliśmy dostrzegać ogromną potrzebę edukacji na temat bezpieczeństwa na wybiegu i komunikacji psów.

15 maja 2016 r. pierwszy raz opublikowaliśmy 13 zasad bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród opiekunów psów oraz szkoleniowców i behawiorystów. Nasze zasady zostały udostępnione między innymi w postaci ulotki w projekcie „Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków” realizowanego w 2016 r. Bydgoszczy z grantu projektu “Inicjuj z FIO”.

Kolejnym krokiem było powstanie portalu psiPARK.pl, który został uruchomiony oficjalnie 1 lipca 2016 r. Stworzenie portalu miało na celu umożliwić nam informowanie o istniejących wybiegach i parkach dla psów oraz edukację o bezpiecznym korzystaniu z tego typu obiektów.

Obecnie portal cieszy się dużą popularnością. Nawiązujemy współpracę m.in. ze szkoleniowcami, firmami związanymi z projektowaniem i budową wybiegów oraz miastami. Rozszerzyliśmy tematykę portalu o życie psa w mieście i obowiązki jego opiekuna oraz porady dla miłośników psów.

W 2017 r. na rozwój portalu zostały przyznane środki z Funduszy Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na początku 2018 r. uruchomiliśmy nową wersję portalu z nowym logo i z wyszukiwarką wybiegów i parków dla psów w Polsce.


Opinie o psiPARK.pl

Wreszcie ktoś dostrzega, że pies to nie tylko głośny stróż podwórka albo cichy kanapowiec. Że ma swoje potrzeby ruchu w bezpiecznej strefie, z dala od pojazdów i że może się zaprzyjaźniać z innymi psami. – Źródło: Facebook.com, 14 lipca 2019 r.

Polecam! Wykaz wszystkich psich parków w Polsce🐕 ciekawe informacje o psich zachowaniach i zasady obowiązujące w psim parku 🤗 – Źródło: Facebook.com, 13 stycznia 2018 r.

Drodzy przyjaciele, jeśli jedziecie do Polski, to musicie znać @psiparkpl, dużo informacji i niesamowite osoby, których porady pomogą Wam podróżować z Waszymi psami, bo po co zostawiać je w domu. Nasze odkrycie, bardzo polecam – Źródło: Facebook.com, 29 maja 2017 r.

Jako jeden z założycieli i były prowadzący Psi Park – Toruń popieram w taką inicjatywę. Służę również swoim doświadczeniem. Super !!!  Gratuluje – Źródło: Facebook.com, 17 lutego 2017 r.


Jak możemy Ci pomóc?

UWAGA. Nie zajmujemy się budową wybiegów dla psów, nie wysyłamy ofert na budowę elementów wybiegu. Nie zajmujemy się także interwencjami związanymi ze złym traktowaniem zwierząt.

 • W wyszukiwarce psiPARK.pl znajdziesz lokalizacje i opisy wybiegów dla psów w całej Polsce. Możesz również przesłać informacje o brakującym wybiegu.
 • Udostępniamy informacje o firmach, które wykonują projekty wybiegów oraz mają w ofercie przeszkody, psie toalety i inne elementy małej architektury. Możesz zapoznać się z opisem ich ofert oraz znajdziesz tu dane kontaktowe. W sprawie ofert i przetargów skontaktuj się bezpośrednio z firmami, których wizytówki zamieszczamy na psiPARK.pl.
 • Doradzamy jak można sprawić, aby w mieście powstał wybieg dla psów – z jakich programów i możliwości można skorzystać. Opieramy się na doświadczeniu naszym oraz naszych czytelników. Możesz wykorzystać tę wiedzę, aby starać się o powstanie wybiegu dla psów w Twoim miejscu zamieszkania.
 • Udostępniamy bezpłatnie ulotkę o bezpiecznej zabawie na wybiegu dla psów. Skontaktuj się z nami jeśli chcesz otrzymać ulotkę (również większe ilości abyś mógł udostępnić np. w swojej szkole dla psów).
 • Edukujemy o bezpiecznej zabawie na wybiegu również w postaci artykułów zamieszczonych w naszym portalu, przygotowanych we współpracy z ekspertami.

Nasza misia

Misją naszego portalu jest informowanie o psich parkach i wybiegach w Polsce, promowanie idei wybiegów i stref dla psów, edukacja o bezpiecznym korzystaniu z nich oraz o obowiązkach opiekunów psów.

Nasze główne cele

 • Informowanie o lokalizacji wybiegów i parków dla psów w Polsce
 • Promowanie idei powstawania wybiegów i parków dla psów
 • Informowanie o firmach oferujących wyposażenie wybiegów dla psów i zajmujących się budową ich infrastruktury
 • Edukacja o bezpiecznym korzystaniu z wybiegów i parków dla psów
 • Szerzenie wiedzy o obowiązkach opiekunów psów

Jak działamy?

 • Prowadzimy pierwszy w Polsce portal informacyjny o parkach i wybiegach dla psów
 • Rozpowszechniamy informacje o parkach i wybiegach dla psów w mediach
 • Udostępniamy nasze autorskie ulotki informacyjne o zasadach bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów
 • Obejmujemy patronatem medialnym wydarzenia związane z elementami miejskiej infrastruktury dla psów
 • Współpracujemy ze szkoleniowcami, firmami związanymi z budową wybiegów i parków dla psów, miastami i innymi administratorami parków i wybiegów dla psów
 • Odwiedzamy wybiegi i parki dla psów w całej Polsce i spotykamy się z ich użytkownikami
 • Prowadzimy grupę dla osób zainteresowanych powstaniem wybiegu, ułatwiamy im odnalezienie innych osób, które chciałyby zaangażować się w dany projekt i go wesprzeć, tworzymy platformę do dzielenia się doświadczeniem w tym zakresie

Wizja

W każdym mieście w Polsce są dostępne ogrodzone i bezpieczne wybiegi dla psów. Opiekunowie czworonogów potrafią z nich bezpiecznie korzystać, dzięki czemu psy mogą szczęśliwie i swobodnie biegać i bawić się. Mamy czyste trawniki, a każdy – doświadczony czy świeży – opiekun psa jest świadomy swoich obowiązków.


Zapraszamy do lektury i do tworzenia z nami psiego PARKU!

Zespół psiPARK.pl