O nas

psiPARK.pl – pierwszy w Polsce serwis informacyjny o parkach i wybiegach dla psów

Nasza historia

Portal informacyjny psiPARK.pl oficjalnie rozpoczął swoją działalność w Światowy Dzień Psa, 1 lipca 2016 r. Jego historia zaczęła się jednak ponad 2 lata wcześniej.

Z naszymi psami żyjemy w dużym mieście, dlatego tak ważne są dla nas miejsca, w których czworonogi mogą swobodnie i bezpiecznie biegać na ogrodzonym terenie. Wiele lat temu bardzo brakowało nam takich miejsc i gdy tylko tylko odkryliśmy pierwsze ogrodzone wybiegi w naszej okolicy, od razu zaczęliśmy z nich korzystać.

Wybiegi dla psów były jednak puste i trudno było nam zrozumieć dlaczego. Okazało się, że opiekunowie psów po prostu nie wiedzą o ich istnieniu i dlatego w styczniu 2014 r. uruchomiliśmy jeden z pierwszych w Polsce profili na Facebooku poświęconych wybiegom dla psów, a wraz z nim stworzyliśmy wyjątkową, psiolubną społeczność – Wybieg dla psów Park Śląski, a później grupę spacerową Wybieg PŚ – spotkania i spacery.

21 marca 2015 r. zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie na wybiegu i od tego czasu odbyło się ich już ponad 20 – na jedno spotkanie przychodziło nawet 30 czworonogów.

Z radością obserwowaliśmy powstawanie nowych parków i wybiegów dla psów w Polsce. Im więcej jednak ich powstawało i im więcej osób przychodziło na niegdyś puste wybiegi, zaczęliśmy dostrzegać ogromną potrzebę edukacji na temat bezpieczeństwa na wybiegu i komunikacji psów.

15 maja 2016 r. pierwszy raz opublikowaliśmy 13 zasad bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród opiekunów psów oraz szkoleniowców i behawiorystów. Nasze zasady zostały udostępnione między innymi w postaci ulotki w projekcie „Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków” realizowanego w 2016 r. Bydgoszczy z grantu projektu “Inicjuj z FIO”.

Kolejnym krokiem było powstanie portalu psiPARK.pl, który został uruchomiony oficjalnie 1 lipca 2016 r. Stworzenie portalu miało na celu umożliwić nam informowanie o istniejących wybiegach i parkach dla psów oraz edukację o bezpiecznym korzystaniu z tego typu obiektów.

Obecnie portal cieszy się dużą popularnością. Nawiązujemy współpracę m.in. ze szkoleniowcami, firmami związanymi z projektowaniem i budową wybiegów oraz miastami. Rozszerzyliśmy tematykę portalu o życie psa w mieście i obowiązki jego opiekuna oraz porady dla miłośników psów.

W 2017 r. na rozwój portalu zostały przyznane środki z Funduszy Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na początku 2018 r. uruchomiliśmy nową wersję portalu z nowym logo i z wyszukiwarką wybiegów i parków dla psów w Polsce.

Jak możemy Ci pomóc?

 • W wyszukiwarce psiPARK.pl znajdziesz lokalizacje i opisy wybiegów dla psów w całej Polsce. Możesz również przesłać informacje o brakującym wybiegu.
 • Udostępniamy informacje o firmach, które wykonują projekty wybiegów oraz mają w ofercie przeszkody, psie toalety i inne elementy małej architektury. Możesz zapoznać się z opisem ich ofert oraz znajdziesz tu dane kontaktowe. W sprawie ofert i przetargów skontaktuj się bezpośrednio z firmami, których wizytówki zamieszczamy na psiPARK.pl.
 • Doradzamy jak można sprawić, aby w mieście powstał wybieg dla psów – z jakich programów i możliwości można skorzystać. Opieramy się na doświadczeniu naszym oraz naszych czytelników. Możesz wykorzystać tę wiedzę, aby starać się o powstanie wybiegu dla psów w Twoim miejscu zamieszkania.
 • Doradzamy na co warto zwrócić uwagę planując bezpieczny wybieg dla psów.
 • Udostępniamy bezpłatnie ulotkę o bezpiecznej zabawie na wybiegu dla psów. Skontaktuj się z nami jeśli chcesz otrzymać ulotkę (również większe ilości abyś mógł udostępnić np. w swojej szkole dla psów).
 • Edukujemy o bezpiecznej zabawie na wybiegu również w postaci artykułów zamieszczonych w naszym portalu, przygotowanych we współpracy z ekspertami.

Opinie o psiPARK.pl

Wreszcie ktoś dostrzega, że pies to nie tylko głośny stróż podwórka albo cichy kanapowiec. Że ma swoje potrzeby ruchu w bezpiecznej strefie, z dala od pojazdów i że może się zaprzyjaźniać z innymi psami. – Źródło: Facebook.com, 14 lipca 2019 r.

Polecam! Wykaz wszystkich psich parków w Polsce🐕 ciekawe informacje o psich zachowaniach i zasady obowiązujące w psim parku 🤗 – Źródło: Facebook.com, 13 stycznia 2018 r.

Drodzy przyjaciele, jeśli jedziecie do Polski, to musicie znać @psiparkpl, dużo informacji i niesamowite osoby, których porady pomogą Wam podróżować z Waszymi psami, bo po co zostawiać je w domu. Nasze odkrycie, bardzo polecam – Źródło: Facebook.com, 29 maja 2017 r.

Jako jeden z założycieli i były prowadzący Psi Park – Toruń popieram w taką inicjatywę. Służę również swoim doświadczeniem. Super !!!  Gratuluje – Źródło: Facebook.com, 17 lutego 2017 r.


Nasza misia

Misją naszego portalu jest informowanie o psich parkach i wybiegach w Polsce, promowanie idei wybiegów i stref dla psów, edukacja o bezpiecznym korzystaniu z nich oraz o obowiązkach opiekunów psów.

Nasze główne cele

 • Informowanie o lokalizacji wybiegów i parków dla psów w Polsce
 • Promowanie idei powstawania wybiegów i parków dla psów
 • Informowanie o firmach oferujących wyposażenie wybiegów dla psów i zajmujących się budową ich infrastruktury
 • Wsparcie mieszkańców w tworzeniu nowych wybiegów dla psów
 • Edukacja o bezpiecznym korzystaniu z wybiegów i parków dla psów
 • Szerzenie wiedzy o obowiązkach opiekunów psów

Jak działamy?

 • Prowadzimy pierwszy w Polsce serwis informacyjny o parkach i wybiegach dla psów
 • Rozpowszechniamy informacje o parkach i wybiegach dla psów w mediach
 • Udostępniamy bezpłatnie nasze autorskie ulotki informacyjne o zasadach bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów
 • Obejmujemy patronatem medialnym wydarzenia związane z elementami miejskiej infrastruktury dla psów
 • Współpracujemy ze szkoleniowcami, firmami związanymi z budową wybiegów i parków dla psów, miastami i innymi administratorami parków i wybiegów dla psów
 • Odwiedzamy wybiegi i parki dla psów w całej Polsce i spotykamy się z ich użytkownikami poznając ich potrzeby.
 • Prowadzimy grupę dla osób zainteresowanych powstaniem wybiegu, ułatwiamy im odnalezienie innych osób, które chciałyby zaangażować się w dany projekt i go wesprzeć, tworzymy platformę do dzielenia się doświadczeniem w tym zakresie
 • Wspieramy mieszkańców jak krok po kroku mogą stworzyć wybieg dla psów w swoim mieście

Wizja

W każdym mieście w Polsce są dostępne ogrodzone i bezpieczne wybiegi dla psów. Opiekunowie czworonogów potrafią z nich bezpiecznie korzystać, dzięki czemu psy mogą szczęśliwie i swobodnie biegać i bawić się. Mamy czyste trawniki, a każdy opiekun psa jest świadomy swoich obowiązków.


Zapraszamy do lektury i do tworzenia z nami psiego PARKU!

Zespół psiPARK.pl

 

wspieraj psipark