Przeszkody na wybieg dla psów. Psie tory przeszkód, zabawki i urządzenia dla psów

0
przeszkody na wybieg dla psów, psie tory przeszkód, tory przeszkód dla psa, tor szkoleniowy dla psa, zabawki na wybieg dla psów, urządzenia dla psów

Wraz z rosnącym zainteresowaniem dbaniem o zdrowie i kondycję naszych czworonogów, powstaje coraz więcej stref z przeszkodami na wybiegu dla psów. Takie psie tory przeszkód nie tylko dostarczają psom aktywności fizycznej, ale także rozwijają ich umiejętności intelektualne. W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom przeszkód i zabawek, jakie możemy umieścić na wybiegu, a także podpowiemy, dlaczego warto je stosować.

realizacja wybiegu dla psow

Przeszkody na wybieg dla psów

Poniżej znajdziesz listę psich przeszkód, urządzeń dla psów oraz zdjęcia.

Warto wiedzieć, że przeszkody na wybieg dla psów ogólnodostępny (miejski) są zwykle bardziej masywne i odporne na zniszczenia oraz przymocowane na stałe do podłoża. Z kolei przeszkody agility są lżejsze i mogą być składane.

Tunel

Na pierwszym zdjęciu wytrzymały tunel na miejskim wybiegu dla psów, po prawej stronie – tunel agility.

Płotki i stacjonaty

Na pierwszym zdjęciu płotki na miejskim wybiegu dla psów, na drugim – stacjonaty agility.

Kółka i obręcze do skakania

Na pierwszym zdjęciu kółka do skakania na miejskim wybiegu dla psów, na drugim – kółko agility.

Huśtawka (równoważnia)

Na pierwszym zdjęciu huśtawka czyli równoważnia na miejskim wybiegu dla psów, na drugim – huśtawka agility.

Palisada (pochylnia dwustronna)

Na pierwszym zdjęciu palisada na miejskim wybiegu dla psów, na drugim – palisada agility.

Slalom

Na pierwszym zdjęciu slalom na miejskim wybiegu dla psów, na drugim – slalom agility.

Kładka

Na pierwszym zdjęciu kładka na miejskim wybiegu dla psów, na drugim – kładka agility.

Stół (table) inaczej podest

Na pierwszym zdjęciu stół na miejskim wybiegu dla psów, na drugim – stół (table) agility.

Stopnie (platformy)

realizacja wybiegu dla psow

Psi tor przeszkód

Odpowiednio ułożone przeszkody pozwalają zbudować psi tor przeszkód. Warto skonsultować jego projekt z osobą, która zajmuje się profesjonalnie treningiem agility. Pozwoli to zachować odpowiednie odległości między przeszkodami, aby pies mógł z nich bezpiecznie korzystać.

Czytaj więcej: Projekty wybiegów dla psów

Kolory przeszkód dla psów

Oglądając zdjęcia przeszkód na wybieg dla psów, które zamieściliśmy powyżej, na pewno zwróciłeś uwagę na kolory. Przeszkody agility są najczęściej w kolorach niebieskich, żółtych oraz kontrastowych (niebieski i biały). Związane jest to z tym, jak widzą psy. Psy rozróżniają właśnie kolor niebieski i żółty.

Czytaj więcej: Jak widzą psy?

Żółte i niebieskie kolory przeszkód na wybiegu nie są jednak popularne na miejskich wybiegach dla psów w Polsce. Dlaczego? Mamy wrażenie, że tutaj przede wszystkim brany jest pod uwagę wygląd wybiegu i jego wpasowanie w miejską przestrzeń. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod artykułem!

Zabawki na wybieg dla psów

Jeżeli na wybiegu dla psów jesteś sam z Twoim psem, wówczas zabawę możesz wzbogacić w zabawki dla psa, takie jak np.:

  • Puzzle dla psa: Ukrywaj smakołyki w interaktywnych układankach.
  • Latające dyski Frisbee: Doskonałe do treningu aportowania i zabawy na świeżym powietrzu.

Zobacz też: 6 pomysłów na zabawę z psem na wybiegu dla psów

Inne urządzenia na wybieg dla psów

Przeszkody na wybieg dla psów to nie wszystko. Psie parki warto wyposażyć również w inne urządzenia dla psów i ich opiekunów, takie jak:

Zobacz też: Jak powinien wyglądać wybieg dla psów?

Przeszkody na wybieg dla psów i urządzenia dla psów. Gdzie i dlaczego warto z nich korzystać?

  • Miejski wybieg dla psów: Przeszkody na wybiegu w mieście zapewniają alternatywę dla tradycyjnych spacerów. Pomagają w utrzymaniu zdrowia fizycznego i psychicznego psa. Przeszkody na wybieg dla psów ogólnodostępny są na stałe przymocowane do podłoża. Charakteryzują się też większą wytrzymałością i odpornością na zniszczenia.
  • Ogród lub działka: Idealne miejsce na rozmieszczenie większych przeszkód, takich jak tunele czy płotki. Tworząc taki tor, wspierasz rozwój psich umiejętności. Dowiedz się więcej: Jak zrobić wybieg dla psa w ogrodzie?
  • Place agility: Dedykowane miejsca z profesjonalnymi torami przeszkód. To doskonałe rozwiązanie dla psich sportowców. Czytaj więcej: Agility dla psa

Przeszkody na wybieg dla psów. Podsumowanie

Budowa wybiegu z przeszkodami dla psów to doskonały sposób na dbanie o zdrowie i szczęście naszych psów. Wybierając różnorodne przeszkody i zabawki, dostosowujesz trening do indywidualnych potrzeb swojego pupila. Pamiętaj, że kluczowe jest stopniowe wprowadzanie nowych elementów, aby nie przeciążać psa. Zadbaj o to, by każda sesja była połączeniem zabawy i nauki. Nigdy nie zmuszaj psa do wchodzenia na przeszkody!

Jakie przeszkody dla psów na wybiegu Twój pies lubi najbardziej? Napisz w komentarzu!

Zobacz też:

Aktualizacja: 7.01.2024 r. | Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: Canva.com

realizacja wybiegu dla psow

5/5 - (2 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *