Co pies może jeść z wigilijnego stołu?

0
co pies może jeść z wigilijnego stołu, Czy pies może jeść opłatek, czy pies może jeść sernik, czy pies może jeść piernika

Nadchodzi okres świąteczny! Od ozdobionych choinek po tradycyjne wypieki świąteczne, nasz dom stanie się miejscem napełnionym atmosferą rodzinnej bliskości, idealnym do wspólnego delektowania się przy nakrytym stole.

Warto jednak pamiętać, że wiele powszechnie spożywanych potraw wigilijnych może być szkodliwych dla naszych psów.

Istotne jest, aby opiekunowie czworonogów byli świadomi, na co zwracać uwagę, dbając o bezpieczeństwo swoich podopiecznych podczas świąt.

Co pies może jeść z wigilijnego stołu?

Kiedy nadchodzi czas świątecznych uroczystości, warto zwrócić uwagę, że to, co dla nas jest pyszne, nie zawsze jest odpowiednie dla naszych psów.

Spośród tradycyjnych świątecznych dań groźne mogą być te zawierające cebulę, czosnek, kapustę i groch.  Z kolei ryby niosą za sobą ryzyko przypadkowego zjedzenia ości.

W trosce o zdrowie naszego psa, nie powinniśmy dzielić się z nim tymi specjałami.

domowe smakołyki dla psa

Czy pies może jeść sernik i pierniki w święta?

Przykładem potraw niebezpiecznych dla psówświąteczne wypieki, ponieważ często zawierają takie składniki jak: czekolada, polewy do ciast, kakao, rodzynki, czy ksylitol. Są one toksyczne dla zwierząt.

Zobacz też: Czy pies może jeść pomarańcze?

Podsumowanie

Pamiętajmy, że nie tylko składniki toksyczne mogą szkodzić naszemu psu. Również nagła zmiana diety może spowodować zaburzenia układu pokarmowego.

Świąteczna dieta naszego pupila nie musi różnić się o tej codziennej! Zamiast tego obdarujmy nasze psy bezpiecznymi i smacznymi przysmakami, stworzonymi specjalnie dla nich.

W okresie świątecznym mamy doskonałą okazję, aby wyrazić naszą głęboką troskę o naszego czworonożnego przyjaciela, troszcząc się o wszystkie jego potrzeby. Odwdzięczmy się dbając o ich dobre samopoczucie i zdrowie, podając im odpowiednią karmę i smakołyki dla psów. 

Zobacz też:

Źródła: Materiały prasowe Mars Petcare Zdjęcie: Canva.com

 

5/5 - (3 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *