W okresie Wielkanocy często spotykamy się z bliskimi przy jednym stole, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem. Warto pamiętać, że nasze psy nie powinny spożywać ludzkich potraw, które mogą im zaszkodzić. Oto kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa naszych zwierząt podczas świąt wielkanocnych.
Czego pies nie może jeść z wielkanocnego stołu?
Warto unikać podawania czekolady, cebuli, czosnku, oraz produktów zawierających alkohol, które mogą być toksyczne dla zwierząt domowych.
– Zwierzęta domowe mają zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż człowiek. Bardzo istotne jest, aby mieć świadomość, że niektóre produkty z diety ludzi mogą być szkodliwe, a nawet toksyczne dla naszych czworonożnych pupili np. czekolada zawiera toksyczną dla zwierząt teobrominę, która może być przyczyną wymiotów, biegunki, a nawet niewydolności nerek – mówi Małgorzata Głowacka, lekarka weterynarii i ekspertka naukowa ds. żywienia zwierząt w Mars Polska.
Podczas przygotowywania wielkanocnego stołu warto zachować ostrożność, aby nasze zwierzęta nie miały dostępu do potraw, które mogą im zaszkodzić. Warto także upewnić się, że odpady spożywcze są odpowiednio zabezpieczone przed dostępem naszych zwierząt.
Co można podać psu?
Zamiast podawać naszym psom pokarmów dla ludzi, warto zadbać o specjalne przysmaki dla zwierząt. Takie dania nie tylko zadowolą ich podniebienia, ale także będą bezpieczne dla ich zdrowia.
Troskliwy opiekun zadba o codzienne posiłki swojego pupila. Dbając o zdrowie, radość i dobre samopoczucie zwierzęcia, warto wybierać regularne, zrównoważone i odpowiednio dopasowane do jego potrzeb pokarmy. Szczególnie w okresie świątecznym, gdy chcemy, aby wszyscy domownicy, w tym nasi futrzani przyjaciele, cieszyli się radością, dieta staje się kluczowa. Dbanie o zdrową i pełnowartościową dietę naszego czworonoga uwzględniającą jego gatunek, wiek i aktywność, to najlepszy sposób na zapewnienie mu pełni życia i szczęścia.
Zobacz też: Najlepsza karma dla psa
Dążąc do podziękowania za dobro, jakie zwierzęta przynoszą do naszego życia, warto obdarować naszych ulubieńców bezpiecznymi i smacznymi przysmakami stworzonymi specjalnie dla nich. Takie produkty nie tylko stanowią zdrową alternatywę dla świątecznych słodyczy, ale także mogą wspierać zdrowie zwierząt – na przykład przysmaki dentystyczne, które dbają o higienę zębów i dziąseł naszych czworonogów, oraz zaspokajają ich naturalne potrzeby behawioralne, takie jak żucie i gryzienie u psów czy instynkt łowiecki u kotów. Przysmaki stanowią również doskonałe wsparcie podczas procesu nauki zwierzęcia oraz budowania i wzmacniania więzi z opiekunem.
Zobacz też: Filmy o psach – nie tylko na Święta!