Słowiński Park Narodowy z psem

9
Słowiński Park Narodowy z psem

Słowiński Park Narodowy najbardziej kojarzony jest z wydmowym pasem mierzei z ruchomymi wydmami, pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Łebsko. Najwyższa z nich, Wydma Łącka, ma wysokość 42 m i prowadzi przez nią szlak turystyczny, dostępny również dla psów.

Z wydmy możemy podziwiać niezwykły, pustynny krajobraz, a psy lubiące piaszczyste powierzchnie tutaj mają dużo powodów do radości.

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl

Czy do Słowińskiego Parku Narodowego można wejść z psem?

Idąc plażą w stronę ruchomych wydm spotkamy znak zakazu. Może nas wprowadzić w błąd, ponieważ zgodnie z przepisami dla zwiedzających Słowiński Park Narodowy zakaz dotyczy samej plaży i dopuszcza się wprowadzanie psów do Parku wyłącznie na smyczy i tylko na szlaki turystyczne położone poza plażą„.

Słowiński Park Narodowy z psem

Z Pandą przyjechaliśmy od strony Łeby i zatrzymaliśmy się niedaleko parkingu przynależącego do Parku, dalsza podróż samochodem jest zabroniona. Z parkingu podróż można kontynuować pieszo (spacer około 1 h w jedną stronę) lub skorzystać z odpłatnego przejazdu Melexem, który dociera pod same wydmy.

Psy są chętnie brane na pokład Melexu (przynajmniej poza sezonem), z czego skorzystaliśmy ze względu na ograniczony czas. Wstęp na teren Parku w sezonie jest płatny. Po krótkiej i trzęsącej przejażdżce, która trwała niecały kwadrans, dotarliśmy na początek szlaku prowadzącego przez wydmy nad samo morze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Słowiński Park Narodowy z psem – galeria zdjęć

Słowiński Park Narodowy z psem

Przy wejściu na wydmy

Zobacz też:

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcia: psiPARK.pl, AjriszZona.pl
5/5 - (5 {głos/głosy})
Komentarze 9
Słowiński Park Narodowy z psem
 1. Aktualnie…

  Słowiński Park Narodowy informuje, że na terenie Parku obowiązuje zakaz wprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną, z wyjątkiem psów asystujących w rozumieniu art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1172, 1495, 1696 i 1818);
  Powyższe wynika z art. 15 ust. 1 pkt. 16 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2020 r. poz. 55), na które SPN nie ma odstępstwa od zakazu.
  Uwzględniając powyższe, mapka poglądowa przedstawia trasy, którymi istnieje możliwość poruszania się z psami w Parku.

  • Adam

   a gdzie ta mapa jest. Czemu nie ma znaku zakazu przy wejściu z psami od strony morzaa. Podstawowe informacje powinny być na początku strony Narodowego Parku a nie że trzeba szukać nie wiadomo gdzie. Wchodzimy na stronę i powinny być jasne komuniakty co można a nie można. Proszę się temu przyjżdzeć a nie oczekiwać od ludzi znajomości waszego regulaminu, który znajduje się nie wiadomo gdzie.

   • psiPARK.pl

    To prawda, że Parki Narodowe nie zawsze są dobrze oznakowane. Dlatego warto sprawdzić dokładnie trasy jeszcze przed planowanym wyjazdem.

 2. AdazBenkiem

  Wybieram się w sierpniu z moją chihuahuą do Jastrzebiej Góry, planuję oczywiście wydmy, mam nadzieję, ze nie będzie problemów ale mam pytanie, co mogę zwiedzić, zobaczyć nad morzem będąc z psem? Nie ukrywam, ze to będzie nasz pierwszy wspólny wyjazd i się troche denerwuje, ze nie będę mogła z Benkiem nic zrobic i zobaczyć 😮 pozdrawiam😊😊😊

 3. EMILIA

  Witam, chciała by się za tydzień wybrać z moim psiakiem do Łeby i zorganizować sobie wycieczkę przez Park, wydmy wracając do pensjonatu plażą. Czy mogę mieć problemy z powodu psa czy raczej nie ma jakiś zakazów spacerowania plażą z psem???

  • psiPARK.pl

   Wedle regulaminu Parku Słowińskiego, wstęp z psem jest możliwy jedynie na wyznaczoną trasę. Wstęp na plażę jest zabroniony, podobnie jak na wydmy na terenie i poza terenem Parku. Co do samych plaż należących administracyjnie do Urzędu Miasta Łeba, w regulaminie miejskim znajduje się nast. zapis:

   § 20. 1. Osoby utrzymujące zwierzęta domowe są zobowiązane do:
   1) niewprowadzania zwierząt na tereny placów zabaw przez cały rok oraz na plaże i kąpieliska w okresie od 1 maja do 30 września, za wyjątkiem oznakowanych miejsc dopuszczających wprowadzanie psów na plaże przez cały rok

   Źródło: UCHWAŁA NR XXIX/353/2017 RADY MIEJSKIEJ W ŁEBIE z dnia 30 maja 2017 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Łeba (http://edziennik.gdansk.uw.gov.pl/WDU_G/2017/2262/akt.pdf).

 4. Monika

  A w sezonie wiadomo jak z psem?

  • psiPARK.pl

   Moniko, w sezonie wprowadzać psów na plaże Parku nie wolno, z wyjątkiem psów asystentów osób niepełnosprawnych. Dopuszcza się wprowadzanie psów do Parku wyłącznie na smyczy i tylko na szlaki turystyczne położone poza plażą (ograniczenie nie dotyczy psów asystentów osób niepełnosprawnych). Można zatem przejść taką samą trasę, jaką utrwaliliśmy na zdjęciach w artykule. Co do przejazdów Meleksami – zapewne zależy to od tłoku, współpasażerów i samego kierowcy.

 5. Basia

  ja już chcę lato i wakacje, ile można

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *