Gdzie nad morze z psem?

40 , ,
Gdzie nad morze z psem?

Piękne plaże, długie spacerowe ścieżki w nadmorskim lesie, ludzie którzy kochają psy… to tylko kilka powodów, aby spędzić wakacje w rejonie Dębek i Białogóry. Najlepiej przyjechać tu w maju lub we wrześniu. Nie ma wtedy upałów i zbyt wielu ludzi, przyjemnie odpoczywa się w spokoju, na pustych, szerokich plażach.

Gdzie nad morze z psem: 5 powodów, aby przyjechać do Dębek

1. Piękne, piaszczyste i puste plaże – Nadmorski Park Krajobrazowy

Piasek jest tu biały, miękki i czysty, a szerokie plaże ciągną się kilometrami (10 km do Białogóry na zachód i 10 km do Karwi na wschód, a nawet jeszcze dalej!). Przyroda jest tu jedyna w swoim rodzaju – sosnowe lasy, urocze wrzosowiska i rezerwaty przyrody. Dębki znajdują się w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, który zaczyna się właśnie w Białogórze i ciągnie aż po Hel. Spacerując z psem leśnymi ścieżkami i plażą w Dębkach można nie spotkać nikogo przez cały dzień.

Gdzie nad morze z psem

Gdzie nad morze z psem

2. Słodka woda na plaży – ujście Piaśnicy wprost do morza

W Dębkach do morza wpada niewielka rzeka – Piaśnica. Dzięki niej krajobraz jest wyjątkowy i zmienny (koryto zmienia bieg na samej plaży) i jest dostęp do słodkiej wody. Atrakcją są też spływy kajakowe do samego morza. Piaśnica wypływa z położonego niedaleko Jeziora Żarnowieckiego, obok którego można zobaczyć pozostałości po niedokończonej budowie elektrowni jądrowej. Znajduje się tam też największa w Polsce elektrownia szczytowo-pompowa.

Gdzie nad morze z psem

Gdzie nad morze z psem

Spływ kajakiem do morza, oczywiście z psem!

3. Przystań rybacka i zawsze świeże ryby

Łodzie rybackie są nieodłącznym elementem krajobrazu Dębek. Spacerując po plaży – zwłaszcza wieczorem i wcześnie rano – można obserwować rybaków wracających z połowu. Nieraz towarzyszy im pies! Nie ma tu portu ani pomostu, a łodzie wyciągane są na brzeg za pomocą traktorów. Oczywiście można też kupić rybę bezpośrednio od rybaka – dosłownie prosto z morza. Łodzie pozostawiane na plaży służą w ciągu dnia jako ekspozycja, która świetnie oddaje klimat tego miejsca. Latem 2015 roku wójt gminy Krokowa oddał do użytku Rybaczówkę – nowoczesną przystań dla miejscowych rybaków, zlokalizowaną praktycznie na samej plaży w Dębkach. Ma ona służyć rybakom, którzy od 50 lat nie mieli swojego zaplecza. Teraz oprócz pomieszczeń przygotowanych specjalnie dla potrzeb połowu i wstępnego przetwórstwa, Rybaczówka oferuje również wieżę widokową (będącą częścią wieży nawigacyjnej) oraz kontynuuje sprzedaż świeżo złowionych w Bałtyku ryb.

Gdzie nad morze z psem

Gdzie nad morze z psem

4. Jednodniowe wycieczki od Helu, przez molo w Sopocie aż do Ruchomych Wydm

Dębki to z jednej strony puste i na swój sposób dzikie miejsce, z drugiej strony blisko stąd do Trójmiasta i na Hel. Warto tu wspomnieć o psiej plaży na Półwyspie Helskim, na której psy mogą przebywać cały rok. Na jednodniową wycieczkę można pojechać też do Łeby, Władysławowa czy Jastrzębiej Góry. Warto pytać wszędzie o możliwość wejścia z czworonogiem (np. w Słowińskim Parku Narodowym stoi tabliczka zakazująca wstępu psom, jest jednak niezgodna z regulaminem Parku – wstęp z psem jest dozwolony). Niezwykle przyjemnie spaceruje się z psem po Ruchomych Wydmach czy po cyplu w Helu, a także odpoczywa na jedynych w Polsce południowych plażach nad morzem.

Gdzie nad morze z psem

Gdzie nad morze z psem

Gdzie nad morze z psem

Gdzie nad morze z psem

Gdzie nad morze z psem

Gdzie nad morze z psem

Gdzie nad morze z psem

5. Ludzie w Dębkach kochają psy!

Nie można nie wspomnieć tu o mieszkańcach Dębek, którzy są sympatyczni i uwielbiają zwierzęta. Zawsze wracaliśmy tu w miejsce, gdzie psy są nie tylko akceptowane, ale witane na równi z dwunożnymi gośćmi. Mogą swobodnie bawić się w dużym ogrodzie – do którego wejście mają bezpośrednio z pokoju – i odwiedzać gospodarzy. A u nich czeka zawsze dużo głaskania i miłych słów, przytrafi się też smakołyk czy wspólne spędzanie czasu na obieraniu jabłek na werandzie. Istna sielanka dla wszystkich gości: tych dwu, jak i czworonożnych.

Gdzie nad morze z psem

Jeszcze kilka lat temu, gdy szukaliśmy wakacyjnego noclegu, słyszeliśmy nie raz: „a nie możecie zostawić psów w domu?”. Gdy już przyjeżdżaliśmy w wybrane miejsce, gospodarz zmieniał zdanie (dwa? duże?) i prosił aby np. nie wchodzić z psami do ogrodu. Wypoczynek nie był przez to dla nikogo przyjemny. Na szczęście wiele się zmienia i przybywa miejsc przyjaznych psom. Miski z wodą dla czworonogów w restauracjach nie są już rzadkością. Pojawiają się też inne udogodnienia: psie menu, smakołyki i kocyki specjalnie dla psów, a także zrozumienie, że pies śpi w łóżku 😉

Morze z psem – plaża w Dębkach

Aktualizacja 12.07.2017 r. Zmiany w Dębkach od sezonu 2017

W gminie Krokowa wyznaczono plaże, na których można przebywać z psami. Oprócz zakazu wstępu na plażę główną, który widniał obok Rybaczówki, od sezonu 2017 psy można wprowadzać na plażę jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Strefy wyznaczono przy następujących wejściach na plażę:

 • Wejście nr 4 – Karwieńskie Błoto Drugie.
 • Wejście nr 18 – Dębki – wschodnia część ul. Spacerowej, w okolicy kempingów.
 • Wejście nr 32 – Białogóra.

Czytaj więcej: Plaże dla psów w gminie Krokowa

Regulamin strefy dla psów w gminie Krokowa


Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie główne: pixabay.com; Zdjęcia w treści artykułu: AjriszZona.pl, psiPARK.pl

 

Zobacz też:

Komentarze 40
Gdzie nad morze z psem?
 1. Robert

  STOLICA PSIACZKÓW – DĘBKI – szeroka plaża z drobnym, białym piaskiem bez tłoku w sezonie oddzielona od miasteczka szerokim pasem lasu z licznymi, urokliwymi ścieżkami, główna ulica bez tłoku. Mieszkańcy kochają psy, prawie zero głupich tabliczek z nakazami i zakazami dla psów !
  WŁADZE MIASTECZKA I MIESZKAŃCY IDĄ DOBRĄ DROGĄ PRZYCIĄGAJĄC URLOPOWICZÓW Z PSAMI, LICZĘ, ŻE ODNIESIECIE SUKCES JAK PODOBNE MIASTA W USA ! Niewielkie nakłady w infrastrukturę przyjazną psom, na wzór krajów zachodnich i macie pozycje gwarantowaną na wybrzeżu. Pozdrawiam

 2. Robert

  Dębki to prawdziwa stolica psiaczków, sympatyczni mieszkańcy, piękna szeroka plaża z drobnym białym piaskiem i jest bardzo dużo miejsca w sezonie (luksus), nie zatłoczone główne ulice, plażę oddziela szeroki zalesiony pas z licznymi urokliwymi ścieżkami. Zwiedziliśmy przez 40lat większość polskiego wybrzeża i … kilka lat temu trafiliśmy do Dębek, a tu raj dla piesków, zero tabliczek z zakazami i nakazami i bardzo dużo psiaczków, zero krzywych spojrzeń wczasowiczów itp. !!!
  ŻYCZĘ WŁADOM MIASTA I MIESZKAŃCOM BY DALEJ SZLI TĄ DROGĄ I ODNIEŚLI SUKCES TAK JAK MIASTA WIELBICIELI PSÓW W USA !!!!!!! Troszkę inwestycji w infrastrukturę przyjazną psom plus reklama i sukces gwarantowany. Już widać, że większość wczasowiczów przyjeżdża tu ze względu na pieski. Pozdrawiam.

 3. Teresa z rodziną

  Jesteśmy zachwyceni !!! Zakochałam się w tym miejscu, dla właścicieli Psów idealne miejsce, do plaży dedykowanej dla psów – 15 min spacerkiem przez las. W tych domkach byliśmy pierwszy raz i jesteśmy ogromnie zadowoleni. Wspaniałe miejsce na wypoczynek, wysoki standard, piękny, czyściutki, przytulny i jednocześnie przestronny domek, z własnym tarasem. Okolica cicha i spokojna. Na pewno jeszcze tam wrócimy. Sami sprawdźcie [adres znany redakcji].

  • psipark.pl

   Coś się tu nie zgadza Pani Tereso – przecież podana przez Panią lokalizacja w Rowach to ponad 100 km na zachód od Dębek… Czy oby na pewno komentarz został dodany w odpowiednim wpisie? 🙂

 4. MS

  Trzeba nie mieć psa, lub mieć płytką wyobraźnie i brak empatii , żeby organizować strefę dla psów w której trzeba trzymać psy na smyczy i w kagańcu. Na smyczy, na 100m odcinku mogą się najwyżej wynudzić, na pewno nie “wyhasać”. Żałosny brak zrozumienia potrzeb psów. W takim razie cały świat jest strefą dla psów poza miejscami gdzie nie wolno wprowadzać zwierząt. Co za bzdura.

  • psipark.pl

   Też myślimy, że ten kto stworzył regulamin tej strefy nigdy nie miał psa i nie zna potrzeb zwierząt.

 5. Sheky

  Czy ten opis powyzej dotyczy plazy zachodniej w Kolobrzegu bo wlasnie sie chcielismy tam wybrac. Jesli nadal jest taki stan jak w opisie to zmienimy miejsce. Prosze o informacje co do utrzymania terenu.

 6. Kuba

  Kołobrzeski wybieg dla psów to wybieg dla meneli siedzą codziennie i piją i załatwiają swoje potrzeby ,pełno szkieł i nie tylko mój pies po cioł łapki sobie cztery razy, wstyd dla miasta i po rażka.

  • psipark.pl

   Czy zgłosił to Pan Straży Miejskiej i administratorowi wybiegu dla psów?

  • Basia

   Administrator terenu ma obowiązek dbać o jego czystość. Jeżeli nikogo się nie złapie na gorącym uczynku (śmiecenie butelkami, szkłem, odchodami etc.) – to utrzymanie porządku ciąży właśnie na zarządcy/administratorze terenu. Jeżeli się nie wywiązuje, to po prostu nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, co już jest dość poważną sprawą.

   Najlepiej zgłaszać do znudzenia i jeszcze więcej. Niestety dużo osób bagatelizuje/nie zgłasza. To nie jest przecież logiczne, żeby na wybiegach działy się takie rzeczy 🙁

 7. Marek

  Dzięki za podpowiedź 🙂 jutro jedziemy do Villa Nova

 8. Bogdan

  Szukamy dobrej opieki nad naszym Yorkiem w Dąbkach gdy będziemy tam w sanatorium. Może ktoś się orientuje gdzie można by go tam zostawiać pod dobrą opieką ? Niestety nie może być z nami w sanatorium w czasie turnusu. Chcieli byśmy go codziennie odwiedzać i zabierać na spacer.

  • Kasper

   Dębki to niewielka miejscowość, stąd odnalezienie takiej usługi on-line może być utrudnione, a z innych względów – zwłaszcza w sezonie. Proszę spróbować kontaktu tel. z właścicielami od lat oferującymi noclegi w Dębkach, może będą znali taką osobę. Ewentualnie kontakt z http://www.facebook.com/pg/stowarzyszenie.debki/about/ lub odszukać zaufaną osobę w miejscu zamieszkania i tam hotelować psiaka przez cały okres nieobecności. Tyle przychodzi mi do głowy.

 9. Marek

  Polecam dla pieska Ośrodek Posejdon w Dźwirzynie, teren zamknięty, idealne otoczenie lasu i blisko na plażę. Wiadomo psiaki na plaży nie są mile widziane, ale wczesnoporanny spacer z psem nad samym morzem to sama przyjemność, a wtedy nie na plażowiczów. W Ośrodku byłem z psem, jedynie nie wpuszczają na jadalnie, a tak wszędzie swobodny dostęp.

 10. Michał

  Spędziliśmy cudowne wczasy z naszym czworonogiem yorkiem w obiekcie Eco Vita w Sianożętach, przyjmują z pieskami za niewielka opłata 15 zł, ogólnie obiekt duży dużo zieleni jest gdzie wyjść z pieskiem, jedzenie pierwsza klasa, obsługa perfekcyjna, do morza blisko 5 min plaża szeroka, ogólna ocena na pięć plus pozdrawiamy Michał z Dagmarą i Gufik:-)

 11. ollien

  Chyba obiorę za cel Dąbki w te wakacje.. raczej unikałem brania pupila ze sobą na wyjazdy, ale jak widać – jak się chce to sie da 🙂

  • jerzu

   @ollien Dębki, bo Dąbki są 150 km na zachód, koło Koszalina i nie o tej miejscowości tu mowa 😀

 12. Zaneta

  Witam czy placiliscie jakos wiecej za to ze z psami? Mi w kilku miejscach za miesiac marzec krzycza wszedzie takie kwoty ze az strach pomyslec. Za psa trzeba zaplacic extra kolo 200 plus za sprzatanie po wyjezdzie kolejne 200zl!!! Jakas paranoja. Z gory dziekuje za odpowiedz i namiary na jakies przyjazne noclegi 🙂 nie koniecznie musza byc Debki a np Kolobrzeg.

  • psipark.pl

   Dopłata za psy była zwykle ustalana indywidualnie i zależała m.in. od długości pobytu.

 13. foczka

  wreszcie można spędzać wakacje z psami osobiście mam dwa i zawsze zabieramy je ze sobą inaczej sobie tego z mężem nie wyobrażamy zwiedziliśmy już całe wybrzeże i potwierdzam Dębki są bardzo przyjazne ale również Kąty rybackie byliśmy tam 3 lata temu i było fantastycznie miła i cicha okolica.

 14. Basia

  Też byliśmy w tym roku i faktycznie dużo piesków. W każdym domu wypoczynkowym i na plaży.

 15. m3ntoos

  W 2016 r. Dębki i wschodnia część wybrzeża zdominowane przez urlopujące psy 🙂 Nawet we wrześniu co drugi koc na plaży – pies. Widać, że im tam dobrze. Oby tak dalej!

 16. dana&molly

  Jesteśmy w Dębkach w Villa Nova. Bardzo przyjemnie i sami goście z psami?
  Pozdrawiamy
  Dana&Molly

 17. Lena

  Można prosić o namiary? Wyjście do ogrodu z pokoju to idealne rozwiazanie dla moich samoyedow

  • Gosiak

   oooo ja też bym chciała 🙂 dopiszcie namiary w komentarzuuuu!!!

  • psipark.pl

   Informacje o noclegach w Dębkach, z których korzystaliśmy, znajdują się w naszym komentarzu z 17 lipca 2016, poniżej.

 18. Ann

  Potwierdzam – Dębki są przyjazne dla psów i ich opiekunów!

  • GosiaSamosia

   Ja akurat z moim psiakiem (labrador) jeżdżę do Darłowa. Nie ma tam dedykowanej plaży dla psów, ale nie ma też oficjalnych zakazów. Jest dużo pieskow i są mile widziane:) Mój pies uwielbia morskie kąpiele i tarzanie sie w piachu. Jest tam sporo pięknych miejsc, tysiące kilometrów ścieżek spacerowych, nieopodal dwa ogromne jeziora. Z noclegów akceptujących pieski mogę polecić to w którym zawsze nocujemy – Baltic Korona w Darłówku – właściciele przesympatyczni, sami mają psa i bardzo lubią inne psy. Baltic Korona to apartamenty – część jest z ogrodem, te są najlepsze dla gości z psami 🙂 Polecam i pozdrawiam!

  • Aga

   czy można poprosić jakieś namiary ?

   • GosiaSamosia

    Gosia dopiero doczytałam i nie wiem czy to do mnie – jesli tak to www[kropka]baltickorona[kropka]pl tel. 503 502 915

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *