Müsterländer duży – opis rasy

0
Müsterländer duży

Müsterländer to przede wszystkim wszechstronny pies myśliwski. Jest łatwy do układania, przywiązany do swojego opiekuna, inteligentny i czujny. Uwielbia tropić i pracować w wodzie. Dużo szczeka. Za największy atut tych psów uznaje się nieprawdopodobną wytrzymałość i umiejętność przetrwania w każdych warunkach.

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl

Do tej pory wykorzystywane jako psy myśliwskie, coraz częściej pojawiają się jako psy rodzinne. Potrzebują jednak bardzo dużo ruchu i nie są przystosowane do długiego przebywania w zamknięciu. Świetnym sposobem na wyładowanie jego energii mogą być psie sporty, jogging lub bieg przy rowerze.

Müsterländer lubi się uczyć, aportować, pracować w lesie. Są bardzo inteligentne, dzięki czemu łatwo i szybko uczą się nowych komend i słuchają poleceń swojego opiekuna. Jest to rasa bardzo rzadko spotykana w Polsce. Wysokość w kłębie to ok. 65 cm (suki 58 do 63 cm). Waga to ok. 30 kg. Umaszczenie białe w czarne łaty lub niebieskie przesiane. Głowa czarna, dopuszczalna biała strzałka.

Müsterländer duży (Großer Münsterländer) – geneza

Pochodzenie rasy datuje się na 1908 rok, gdy w okolicach miasta Münster z hodowli niemieckiego wyżła długowłosego pochodzącego od średniowiecznego płochacza długowłosego została wyłączona zadomowiona, czarno-biała odmiana długowłosego wyżła – a miłośnicy tego psa hodowali go nadal.

Müsterländer duży – utrzymanie

Niezbędne jest systematyczne szczotkowanie sierści. Posiadają gęsty i długi włos z podszerstkiem. Mogą występować tzw. portki, czyli dłuższa sierść na tylnych stronach ud psa (na tylnych łapach; przeważnie od ogona do stawów skokowych). Rasa ta cieszy się zdrowiem, przytrafiają się infekcje i choroby skóry.

Zobacz inne rasy psów: Owczarek niemieckiOwczarek szkocki collieOwczarek belgijski malinoisOwczarek belgijski groenendaelBokserYorkshire terrierAiredale terierDalmatyńczykWyżeł niemiecki krótkowłosyCurly coated retrieverFlat coated retrieverGolden retrieverLabrador retriever, zobacz inne rasy psów.

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com

 

5/5 - (2 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *