Dalmatyńczyk – opis rasy

0 , ,
Dalmatyńczyk

Dalmatyńczyk to żwawy, wesoły, dokazujący, pełen temperamentu pies, który jest łatwy do wychowania. Jest przyjacielski i dobry w kontaktach z dziećmi. Pomimo tego, że nie jest agresywny, jest gotowy do obrony. Ciekawostką jest, że cętki u szczeniąt dalmatyńczyka pojawiają się dopiero po kilku dniach – tuż po narodzeniu szczenięta są całe białe. Wysokość w kłębie to ok. 61 cm.

Dalmatyńczyk – geneza

Dokładne pochodzenie tego psa nie jest znane. Określa się go jednak jako jugosłowiański pies do towarzystwa. W czasach wiktoriańskich w Anglii dalmatyńczyk był ulubionym psem biegnącym przy powozie.

Białe cętkowane psy istniały już w średniowieczu. Nazywano je gończymi z Bengalu. Nie wiemy jednak do jakich celów był wykorzystywane.

Dalmatyńczyk – utrzymanie

Jest to pies dla osób lubiących sport, gdyż potrzebuje dużo ruchu i zajęcia. Utrzymanie sierści nie jest kłopotliwe. Psy tej rasy często mają kłopoty ze słuchem już od szczenięctwa.

Zdjęcie: pixabay.com


Zobacz też inne rasy psów:

Owczarek niemiecki, Labrador retrieverYorkshire terrierCurly coated retrieverFlat coated retrieverGolden retrieverJack Russell terrier. Więcej ras psów

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części
bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com

 

Oceń artykuł:
[yuzo_related]

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *