Wyżeł niemiecki krótkowłosy – opis rasy

0
wyżeł niemiecki krótkowłosy

Należy na całym świecie do ulubionych psów myśliwskich. Jest szybki, silny i pełen temperamentu. Doskonale i wytrwale tropi, wystawia i aportuje zarówno z lądu jak i wody. Wymagają sporo ruchu i ćwiczeń. Są to psy zrównoważone, pewne siebie i energiczne. Łagodne i przyjacielskie, dobrze dogadują się z dziećmi. Potrzebują konsekwentnego i nieustępliwego opiekuna. Nie są dominujące, jednak gdy opiekun będzie nieudolny – przejmą kontrolę, co może prowadzić do nieposłuszeństwa i nadpobudliwości.

Nie przejawiają agresji terytorialnej, jednak na spacerach mogą polować na małe zwierzęta ze względu na swój silny instynkt łowiecki. Umaszczenie brązowe, brązowo-dereszowate lub czarno-dereszowate. Wysokość w kłębie to ok. 65 cm. Masa to od 23 do 29 kg.

Wyżeł niemiecki krótkowłosy (Deutsch Kurzhaar) – geneza

Wywodził się niegdyś od ciężkiego psa gończego. Krzyżowano go w XX wieku z angielskim pointerem. Dzisiaj hodowla wyżłów niemieckich krótkowłosych jest prowadzona zgodnie ze ścisłymi zasadami oraz starannie opracowanymi próbami pracy.

Wyżeł niemiecki krótkowłosy – utrzymanie

Jest to pies łatwy w pielęgnacji i zdrowy. Przytrafia się dysplazja stawów biodrowych. Aby najlepiej spożytkować jego predyspozycje – powinien znajdować się pod opieką myśliwego.

Zobacz też inne rasy psów: Owczarek niemieckiOwczarek szkocki collieOwczarek belgijski malinoisOwczarek belgijski groenendaelBokserYorkshire terrierAiredale terierDalmatyńczykCurly coated retrieverFlat coated retrieverGolden retrieverLabrador retriever, zobacz więcej ras psów.

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części
bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com
Oceń post

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *