Pierwsza w Polsce dogoterapia dla pasażerów na lotnisku – Kraków Airport

0

Pies rasy border collie, wabiący się Zen, przez okres wakacji 2019, w ramach pilotażowego programu wdrożonego z inicjatywy Kraków Airport, będzie pomagał pasażerom w redukowaniu stresu związanego z podróżą lotniczą. Kiedy można go spotkać i na czym polega taka pomoc?

Dla wielu pasażerów podróż samolotem jest stresująca, stąd włodarze Kraków Airport postanowili poszukać kolejnych sposobów, by poziom stresu obniżyć. Jednym z nich jest np. kontakt z psem. Naukowo udowodnione jest, że w momencie, gdy pies cieszy się na kontakt z nami, nasz organizm wytwarza oksytocynę. Oksytocyna redukuje poziom kortyzolu, czyli tzw. hormonu stresu. Rozwiązania takie są już popularne na amerykańskich lotniskach (zobacz nasz artykuł: Czy leci z nami pies?).

Kraków Airport już wcześniej rozpoczęło wdrażanie różnych działań w kierunku pozytywnych doświadczeń pasażerów korzystających z tego lotniska, wykorzystując także niestandardowe rozwiązania – takie jak np. sesje ćwiczeń relaksacyjnych z trenerami personalnymi, które na stałe zagościły w Kraków Airport.

Psa Zen wraz z opiekunem można spotkać w strefie odlotów krakowskiego lotniska dwa razy w tygodniu przez dwie godziny. Poza pracą Zen korzysta z przerwy, bawiąc się m.in. na wybiegu dla psów w Kraków Airport.

Kraków Airport jako pierwsze (i jak do tej pory – jedyne) lotnisko w Polsce zadbało o swoich czworonożnych podróżnych, a także czworonożnych gości, realizując na swoim terenie, tuż przy terminalu wybieg dla psów.


Źródło: Kraków Airport

 

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl

Prawa autorskie. Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Zdjęcie główne: Kraków Airport.

5/5 - (2 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *