Airedale terier – opis rasy

0
Airedale terier

Airedale terier to pies pełen temperamentu. Nie jest jednak nerwowy, a w kontaktach nie jest kłopotliwy. Lubi się uczyć i jest inteligentny. W przypadku sytuacji zagrożenia potrafi przejawić popęd do obrony. Jest czujny. Związany ze swoim opiekunem na dobre i złe. Wysokość w kłębie to ok. 61 cm.

Airedale terier – geneza

Pies ten, określany mianem króla terierów, pochodzi z doliny Aire w środkowej Anglii. Wykorzystywany był do polowań na szczury, wydry, kuny i tchórze. Również tresowano go do polowań na ptactwo.

Rasa powstała w wyniku krzyżowania niektórych terierów z otterhoundami i collie.

Airedale terier zasłynął w czasach I wojny światowej jako pies sanitarny i jest uznaną rasą psów służbowych.

Airedale terier – utrzymanie

Airedale terier potrzebuje dużej dawki ruchu i zajęcia, nadaje się do wszystkich rodzajów sportów. Wymaga codziennego czesania i trymowania. Nie linieje.

Zobacz więcej ras psów

Owczarek niemieckiOwczarek szkocki collieYorkshire terrierDalmatyńczykCurly coated retrieverFlat coated retrieverGolden retrieverLabrador retrieverJack Russell terrier

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części
bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com

 

Oceń post

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *