Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków

Zrealizowany w 2016 r. projekt “Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków” obejmował kampanię informacyjną na wybiegach dla psów w Bydgoszczy oraz kurs teoretyczny i zajęcia praktyczne. Jego celem była edukacja użytkowników wybiegów o bezpieczeństwie i komunikacji psów.

Projekt został zrealizowany z grantu projektu “Inicjuj z FIO” przyznającego mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków – kampania informacyjna

Kampania informacyjna odbyła się na wszystkich wybiegach dla psów w Bydgoszczy. Dotyczyła bezpiecznego korzystania z psich wybiegów, komunikacji psów i ogólnych zasad szkoleniowych. W czasie jej trwania można było skonsultować się z instruktorami szkolenia psów oraz zapisać na bezpłatne szkolenie realizowane w ramach projektu. Udostępniane były też ulotki z zasadami bezpiecznego korzystania z wybiegów dla psów.

Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków – warsztaty kynologiczne

Kurs skierowany był do 20 użytkowników wybiegów dla psów (oraz ich psów), którzy przeszli rekrutację. Odbył się w dwóch turach (w czerwcu i we wrześniu) na terenie terenie profesjonalnego ośrodka szkolenia psów. Szkolenie obejmowało wiedzę z zakresu behawioryzmu psów, technik szkolenia, modyfikacji zachowań, a także przepisów dotyczących zwierząt.

Tematy zajęć teoretycznych (bez psów): 

  • Krótka historia psich wybiegów
  • Przepisy porządkowe dotyczące psów w Bydgoszczy
  • Komunikacja psów – sygnały, mowa ciała
  • Łańcuch łowiecki a użytkowość
  • Kłopoty z psami a problem bezdomności
  • Jak reagować w sytuacjach “podbramkowych”
  • Sprzęt szkoleniowy
  • Rodzaje szkoleń
  • Podstawy szkolenia
  • Czym jest wzmocnienie?

Po zajęciach teoretycznych odbyły się zajęcia praktyczne indywidualne (1h dla uczestnika) oraz w grupie.

Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków – film

Partnerzy projektu

Projekt został zrealizowany przez instruktorów szkolenia psów dzięki współpracy z partnerami społecznymi: ośrodkiem szkolenia psów “ALARDO Psia Akademia” oraz Stowarzyszeniem “DOGrzać serca”.

Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków z “Inicjuj z FIO”

“Inicjuj z FIO” jest projektem realizowanym przez Ośrodek Tłok w partnerstwie z Towarzystwem Rozwoju Gminy Płużnica. W ramach „Inicjuj z FIO” przyznawane były mikrodotacje w wysokości 5000 zł dla młodych organizacji pozarządowych (działających nie dłużej niż półtora roku), grup nieformalnych (składających się z min. 3 osób, realizujących działania społecznie użyteczne) oraz grup samopomocowych (sąsiedzkich, osiedlowych itp.).

Więcej informacji:  Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parkówwww.trgp.org.plInicjuj z FIO

W materiałach informacyjnych projektu “Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków” wykorzystano nasz artykuł o tym, jak bezpiecznie korzystać z wybiegu dla psów. 13 zasad bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów pojawiło się m.in. na ulotkach rozdawanych w ramach kampanii na bydgoskich wybiegach. Artykuł pierwszy raz został opublikowany na naszym blogu AjriszZona.pl. Przeczytaj cały artykuł


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

Zdjęcie: pixabay.com

Komentarz odnośnie “Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!

Polub nas na facebooku i dołącz do miłośników psów!