Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków

Zrealizowany w 2016 r. projekt “Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków” obejmował kampanię informacyjną na wybiegach dla psów w Bydgoszczy oraz kurs teoretyczny i zajęcia praktyczne. Jego celem była edukacja użytkowników wybiegów o bezpieczeństwie i komunikacji psów.

Projekt został zrealizowany z grantu projektu “Inicjuj z FIO” przyznającego mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków – kampania informacyjna

Kampania informacyjna odbyła się na wszystkich wybiegach dla psów w Bydgoszczy. Dotyczyła bezpiecznego korzystania z psich wybiegów, komunikacji psów i ogólnych zasad szkoleniowych. W czasie jej trwania można było skonsultować się z instruktorami szkolenia psów oraz zapisać na bezpłatne szkolenie realizowane w ramach projektu. Udostępniane były też ulotki z zasadami bezpiecznego korzystania z wybiegów dla psów.

Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków – warsztaty kynologiczne

Kurs skierowany był do 20 użytkowników wybiegów dla psów (oraz ich psów), którzy przeszli rekrutację. Odbył się w dwóch turach (w czerwcu i we wrześniu) na terenie terenie profesjonalnego ośrodka szkolenia psów. Szkolenie obejmowało wiedzę z zakresu behawioryzmu psów, technik szkolenia, modyfikacji zachowań, a także przepisów dotyczących zwierząt.

Tematy zajęć teoretycznych (bez psów): 

  • Krótka historia psich wybiegów
  • Przepisy porządkowe dotyczące psów w Bydgoszczy
  • Komunikacja psów – sygnały, mowa ciała
  • Łańcuch łowiecki a użytkowość
  • Kłopoty z psami a problem bezdomności
  • Jak reagować w sytuacjach “podbramkowych”
  • Sprzęt szkoleniowy
  • Rodzaje szkoleń
  • Podstawy szkolenia
  • Czym jest wzmocnienie?

Po zajęciach teoretycznych odbyły się zajęcia praktyczne indywidualne (1h dla uczestnika) oraz w grupie.

Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków – film

Partnerzy projektu

Projekt został zrealizowany przez instruktorów szkolenia psów dzięki współpracy z partnerami społecznymi: ośrodkiem szkolenia psów “ALARDO Psia Akademia” oraz Stowarzyszeniem “DOGrzać serca”.

Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków z “Inicjuj z FIO”

“Inicjuj z FIO” jest projektem realizowanym przez Ośrodek Tłok w partnerstwie z Towarzystwem Rozwoju Gminy Płużnica. W ramach „Inicjuj z FIO” przyznawane były mikrodotacje w wysokości 5000 zł dla młodych organizacji pozarządowych (działających nie dłużej niż półtora roku), grup nieformalnych (składających się z min. 3 osób, realizujących działania społecznie użyteczne) oraz grup samopomocowych (sąsiedzkich, osiedlowych itp.).

Więcej informacji:  Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parkówwww.trgp.org.plInicjuj z FIO

Ulotka “Jak korzystać z wybiegu dla psów”

W materiałach informacyjnych projektu “Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków” wykorzystano nasz artykuł o tym, jak bezpiecznie korzystać z wybiegu dla psów. 13 zasad bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów pojawiło się m.in. na ulotkach rozdawanych w ramach kampanii na bydgoskich wybiegach. Artykuł pierwszy raz został opublikowany na naszym blogu AjriszZona.pl.

Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

Zdjęcie główne: pixabay.com

2 komentarze o “Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Kujawsko-pomorskie, Wybiegi dla psów, Wydarzenia
Gotowy projekt wybiegu dla psów 450 m2

Wybieg dla psów o powierzchni 450 m2 (30 x 15 m) z 15 urządzeniami Firmy FENSTER, objętymi dziesięcioletnią gwarancją. Urządzenia nie wymagają  konserwacji,

Zamknij