Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków

2
Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków

Zrealizowany w 2016 r. projekt „Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków” obejmował kampanię informacyjną na wybiegach dla psów w Bydgoszczy oraz kurs teoretyczny i zajęcia praktyczne. Jego celem była edukacja użytkowników wybiegów o bezpieczeństwie i komunikacji psów.

Projekt został zrealizowany z grantu projektu „Inicjuj z FIO” przyznającego mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Kampania informacyjna

Kampania informacyjna odbyła się na wszystkich wybiegach dla psów w Bydgoszczy. Dotyczyła bezpiecznego korzystania z psich wybiegów, komunikacji psów i ogólnych zasad szkoleniowych. W czasie jej trwania można było skonsultować się z instruktorami szkolenia psów oraz zapisać na bezpłatne szkolenie realizowane w ramach projektu. Udostępniane były też ulotki z zasadami bezpiecznego korzystania z wybiegów dla psów.

Warsztaty kynologiczne

Kurs skierowany był do 20 użytkowników wybiegów dla psów (oraz ich psów), którzy przeszli rekrutację. Odbył się w dwóch turach (w czerwcu i we wrześniu) na terenie terenie profesjonalnego ośrodka szkolenia psów. Szkolenie obejmowało wiedzę z zakresu behawioryzmu psów, technik szkolenia, modyfikacji zachowań, a także przepisów dotyczących zwierząt.

Tematy zajęć teoretycznych (bez psów): 

 • Krótka historia psich wybiegów
 • Przepisy porządkowe dotyczące psów w Bydgoszczy
 • Komunikacja psów – sygnały, mowa ciała
 • Łańcuch łowiecki a użytkowość
 • Kłopoty z psami a problem bezdomności
 • Jak reagować w sytuacjach „podbramkowych”
 • Sprzęt szkoleniowy
 • Rodzaje szkoleń
 • Podstawy szkolenia
 • Czym jest wzmocnienie?

Po zajęciach teoretycznych odbyły się zajęcia praktyczne indywidualne (1h dla uczestnika) oraz w grupie.

Partnerzy projektu

Projekt został zrealizowany przez instruktorów szkolenia psów dzięki współpracy z partnerami społecznymi: ośrodkiem szkolenia psów „ALARDO Psia Akademia” oraz Stowarzyszeniem „DOGrzać serca”.

Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków z „Inicjuj z FIO”

„Inicjuj z FIO” jest projektem realizowanym przez Ośrodek Tłok w partnerstwie z Towarzystwem Rozwoju Gminy Płużnica. W ramach „Inicjuj z FIO” przyznawane były mikrodotacje w wysokości 5000 zł dla młodych organizacji pozarządowych (działających nie dłużej niż półtora roku), grup nieformalnych (składających się z min. 3 osób, realizujących działania społecznie użyteczne) oraz grup samopomocowych (sąsiedzkich, osiedlowych itp.).

Więcej informacji:  Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parkówwww.trgp.org.plInicjuj z FIO

Ulotka „Jak korzystać z wybiegu dla psów”

W materiałach informacyjnych projektu „Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków” wykorzystano nasz artykuł o tym, jak bezpiecznie korzystać z wybiegu dla psów. 13 zasad bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów pojawiło się m.in. na ulotkach rozdawanych w ramach kampanii na bydgoskich wybiegach. Artykuł pierwszy raz został opublikowany na naszym blogu AjriszZona.pl.

Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków

Zobacz też: Pies na wybiegu. 13 zasad bezpiecznej zabawy – zamów bezpłatną ulotkę!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie główne: pixabay.com
5/5 - (3 {głos/głosy})
Komentarze 2
Świadomy właściciel a rzeczywistość psich parków
 1. jerzu

  Chętnie bym się na takie coś załapał.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *