Wybieg dla psów Kraków Airport

Aktualizacja 26 kwietnia 2017 r.

Wybieg dla psów Kraków Airport, zlokalizowany na terenie międzynarodowego lotniska w podkrakowskich Balicach, został stworzony z myślą o czworonożnych pasażerach, którzy coraz liczniej korzystają z usług transportu lotniczego. Dostępny jest zarówno dla zwierząt udających się w podróż jak i dla tych, które przyjechały przywitać lub pożegnać podróżnych.

Kraków Airport to pierwszy port lotniczy w Polsce, który zadbał o komfort podróżujących zwierząt i wprowadził udogodnienia im dedykowane.

Wybieg dla psów Kraków Airport – dokładna lokalizacja

Wybieg zlokalizowany jest obok parkingu terenowego i zachodniej części terminalu pasażerskiego, od strony ul. Kapitana Mieczysława Medweckiego.

Korzystanie z wybiegu jest nieodpłatne, czynny jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Lokalizacja wybiegu na poniższej mapie satelitarnej jest poprawna i bardzo dokładna. Zdjęcia od czasu rozbudowy lotniska nie zostały jeszcze zaktualizowane przez firmę Google, stąd pinezka wskazuje na zarośla za (już byłym) ogrodzeniem lotniska.

Wybieg dla psów Kraków Airport – lotnisko z psem a przepisy

Z uwagi na treść rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 4 września 2012 r. w sprawie podstawowych przepisów porządkowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony lotów oraz porządku na lotnisku, wstęp do terminali lotnisk w Polsce jest dla zwierząt zabroniony (z wyłączeniem psów asystujących, psów służbowych oraz psów nadawanych do przewozu lotniczego – w klatkach. Klatki ważące razem z psami powyżej 8 kg podróżują zazwyczaj w luku bagażowym).

Zobacz też: Czy leci z nami pies? Na lotnisku w Polsce i w USA

Wybieg dla psów Kraków Airport – wyposażenie

Na wybiegu dla psów należącym do krakowskiego lotniska znajdują się kosze z woreczkami na psie odchody, źródło wody – samouzupełniające się poidło, ławka oraz słupek, natomiast w planach są płotki oraz pochylnia. Wejście to komfortowa śluza, a solidne ogrodzenie zapewni bezpieczeństwo każdemu zwierzakowi. Kraków Airport dba o swój wybieg i nawet w bardzo pochmurny, deszczowy i zimny marcowy dzień woreczki były uzupełnione.

Wiosną 2017 r. na wybiegu pojawiły się przeszkody dla psów:

Nasze urządzenia wybiegu dla psów od dziś będą umilały czas oczekującym pasażerom przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II – Kraków-Balice 😊

Opublikowany przez Place Zabaw Fenster na 21 kwietnia 2017

Wybieg dla psów Kraków Airport – rosnące statystyki

Z usług krakowskiego portu lotniczego skorzystało we wrześniu 2016 roku 95 zwierząt, dając 13% wzrost w stosunku do miesiąca go poprzedzającego. Potrzeby podróżnych znalazły swój wydźwięk i krakowski port zareagował świetną inicjatywą, czego serdecznie gratulujemy.

Więcej informacji na stronie krakowairport.pl: Warunki przewozu zwierząt w Kraków Airport oraz w serwisie lovekrakow.pl: Przelot z psem z Kraków Airport – od kuchni.


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

7 komentarzy o “Wybieg dla psów Kraków Airport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Kraków, Małopolskie, Wybiegi dla psów
wybieg dla psów
Jak bezpiecznie korzystać z wybiegu dla psów [ULOTKA] – pobierz bezpłatnie

Pobierz ulotkę i udostępnij ją. Poinformuj opiekunów psów, jak bezpiecznie korzystać z wybiegu dla psów. Jak bezpiecznie korzystać z wybiegów

Zamknij