Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

Wybieg ten jest już siódmym wybiegiem dla psów zlokalizowanym w Bydgoszczy i jak do tej pory największym. Z jednego końca wybiegu praktycznie nie widać furtki na drugim jego końcu. Na terenie wybiegu znajduje się mnóstwo drzew, w tym nawet drzewa owocowe, stąd latem na trawie można znaleźć np. wiele śliwek.

Nawiguj do tego wybiegu  Regulamin wybiegu  Strona zarządcy wybiegu

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy – dane i lokalizacja

 • adres: Aleja Kardynała Stefana Wyszyńskiego 32, 85-001 Bydgoszcz
 • punkt orientacyjny lokalizacji: centrum medyczne “Intercor”
 • współrzędne: 53.130889, 18.036760
 • wstęp: bezpłatny
 • godziny: dostępny całą dobę
 • kosze na psie odchody: tak
 • parking: publiczny – terenowy od strony Al. K. S. Wyszyńskiego
 • powierzchnia: 5400 m2
 • podłoże: trawiaste
 • agility: nie
 • podział na strefy: nie
 • śluzy wejściowe: dwie
 • ogrodzenie: panelowe mieszane (z podmurówką i bez), wys. ok. 1.8 m
 • oświetlenie: brak
 • źródło wody: brak
 • udogodnienia: brak
 • rok powstania: 2016
 • administrator wybiegu: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Miasta Bydgoszcz

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy – wyposażenie

Wybieg oficjalnie otwarty 14 sierpnia 2016 roku. Zlokalizowany jest przy bydgoskim osiedlu Bielawy, przy zbiegu ulicy Powstańców Wielkopolskich i Alei Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Charakterystycznym punktem jest przychodnia lekarska Intercor, której ogrodzenie sąsiaduje z wybiegiem, a nawet posiada osobną furtkę prowadzącą bezpośrednio do jednej ze śluz wybiegu (ostatnio jednak często zamkniętą na klucz). Wybieg ten jest już siódmym wybiegiem dla psów zlokalizowanym w Bydgoszczy i jak do tej pory największym. Jego długość to aż 180 metrów. Z jednego końca wybiegu praktycznie nie widać furtki na drugim jego końcu. Wybieg został wybudowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego z inicjatywy mieszkańców pobliskiego osiedla.

Na terenie wybiegu odnajdziemy ławkę, prostą pochylnię, dwa wejścia wyposażone w śluzy umożliwiające bezpieczne wejście lub wyjście z wybiegu (wejścia znajdują się po północnej oraz południowej stronie wybiegu), a do tego mnóstwo drzew. Niektóre z drzew zostały dosadzone specjalnie na potrzeby psiego wybiegu. Znajdują się tu nawet drzewa owocowe, stąd latem na trawie można znaleźć np. wiele śliwek. Wybieg otoczony jest solidnym, metalowym ogrodzeniem, które jednak nie zostało wkopane. Istnieje ryzyko pojawienia się podkopów, przez które mogą przecisnąć się małe psy.

Wspaniałą cechą wybiegu jest jego ogromna przestrzeń. Psy mogą wybiegać się do woli, aportować czy biegać za daleko rzucaną piłką. Do tego łatwo spędzić tu czas samodzielnie z psem, jeżeli nie chcemy wchodzić w interakcję z innymi. Dzięki dużej przestrzeni i licznym drzewom psy nie wchodzą sobie w drogę podczas indywidualnej zabawy.

Dojazd samochodem i parkowanie

Dojazd samochodem jest ułatwiony ze względu na lokalizację wybiegu przy przychodni lekarskiej Intercor. Można zaparkować od strony lokalizacji przychodni, gdyż po przejściu przez jej teren skorzystamy z furtki prowadzącej bezpośrednio na wybieg. Aby skorzystać z tego przejścia, kierując się od głównej bramy należy obejść przychodnię od jej północnej strony, mijając po drodze niewielki hotel przynależny do budynku przychodni. Parkowanie od strony Alei Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest utrudnione, jednak znajduje się tam zatoka (bez przystanku autobusowego), a przed nią podjazd umożliwiający wjechanie przez chodnik na trawnik tuż przed północną śluzę wybiegu. Uwaga na spore nierówności terenu i wkopane betonowe płyty.

Dojazd transportem publicznym

W odległości ok. 1,5 km od wybiegu znajduje się dworzec kolejowy Bydgoszcz Bielawy. Pobliskie przystanki autobusowe znajdują się przy ulicach Lelewela oraz Jurasza.

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy – galeria zdjęć

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

 


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie: Artykuł i zdjęcia stanowią własność serwisu psiPARK.pl i są chronione prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

3 komentarze o “Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

 • 16 sierpnia 2016 o 21:29
  Permalink

  Pozdrowienia z Kujaw dla wszystkich psiarzy 🙂

  Odpowiedz
 • 18 sierpnia 2016 o 20:44
  Permalink

  wow, szkoda, ze ten w chorzowie nie jest taki długi

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie, Wybiegi dla psów
Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula
Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula

Wybieg zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części parku i ma kształt sześcianu. Cała powierzchnia wybiegu ułożona jest pod lekkim kątem. Pomimo

Zamknij