Curly coated retriever – opis rasy

Curly coated retriever należy do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych. Rasa psów została zaklasyfikowana do sekcji psów aportujących, podlega próbom pracy. Wysokość w kłębie: samce – 68,5 cm, samice – 63,5 cm.

Curly coated retriever – geneza

Uznany jako odrębna rasa już w 1850 roku w Anglii. Powstał z krzyżowań labradora z pudlem i water spanielem.Rzadko spotykany w Polsce.

Curly coated retriever – budowa ciała

Psy tej rasy posiadają specyficzną szatę – cały pies (łącznie z ogonem i łapami) pokryty jest lokami. Nie posiadają podszerstka. Brak loków jedynie na pysku i czaszce. Występują w umaszczeniu czarnym i wątrobianym. Curly coated retriever to pies o mocnej budowie, największy spośród retrieverów.

Curly coated retriever – usposobienie

Psy zorientowane na pracę. Wymagają doświadczonego opiekuna. Jako jedyne spośród retrieverów nadają się na psy obronne/stróżujące. Przyjazny wobec znanych mu ludzi, nie toleruje obcych czy innych zwierząt. Bywa niezależny, ma żywy temperament oraz skłonności do nieposłuszeństwa.

Curly coated retriever – użytkowość

Curly coated retriever jest psem myśliwskim i wykorzystywany był do aportowania ustrzelonych ptaków. Obecnie jest też psem do towarzystwa.


fot. facebook/SunDevilCurlies

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Rasy psów
Flat coated retriever
Flat coated retriever – opis rasy

Flat coated retriever należy do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych, sekcja psów aportujących, typ wyżłowaty. Podlega próbom pracy. Wysokość

Zamknij