Curly coated retriever – opis rasy

0

Curly coated retriever należy do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych. Rasa psów została zaklasyfikowana do sekcji psów aportujących, podlega próbom pracy. Wysokość w kłębie: samce – 68,5 cm, samice – 63,5 cm.

Uznany jako odrębna rasa już w 1850 roku w Anglii. Powstał z krzyżowań labradora z pudlem i water spanielem.Rzadko spotykany w Polsce.

Curly coated retriever – budowa ciała

Psy tej rasy posiadają specyficzną szatę – cały pies (łącznie z ogonem i łapami) pokryty jest lokami. Nie posiadają podszerstka. Brak loków jedynie na pysku i czaszce. Występują w umaszczeniu czarnym i wątrobianym. Curly coated retriever to pies o mocnej budowie, największy spośród retrieverów.

Curly coated retriever – usposobienie

Psy zorientowane na pracę. Wymagają doświadczonego opiekuna. Jako jedyne spośród retrieverów nadają się na psy obronne/stróżujące. Przyjazny wobec znanych mu ludzi, nie toleruje obcych czy innych zwierząt. Bywa niezależny, ma żywy temperament oraz skłonności do nieposłuszeństwa.

Curly coated retriever – użytkowość

Curly coated retriever jest psem myśliwskim i wykorzystywany był do aportowania ustrzelonych ptaków. Obecnie jest też psem do towarzystwa.

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części
bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com
Oceń post

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *