W Stalowej Woli powstaje pierwszy wybieg dla psów

0
Wybieg dla psów psiPARK.pl

W Stalowej Woli (województwo podkarpackie) trwa budowa pierwszego w mieście wybieg dla psów. Zostanie on wyposażony w psi tor przeszkód z przeszkodami do ćwiczeń.

O budowie wybiegu mówi się od kilku lat

Informacje o planowanej budowie psiego wybiegu pojawiają się co najmniej od 2022 roku. [1] Inicjatywę podejmowali radni miasta Stalowa Wola oraz mieszkańcy i opiekunowie czworonogów.

Pod koniec roku 2023 pojawiły się informacje o coraz bliższej budowie wybiegu. [2] Zabiegali o nią również członkowie grupy na Facebooku „Stalowe psiaki„, z którymi spotkał się prezydent miasta. Do niego została skierowana petycja mieszkańców, którzy chcieli, aby w mieście powstał wybieg dla psów.

Realizacja wybiegu ruszyła w tym roku

Na początku lutego 2024 r. w końcu ruszyła budowa wybiegu dla psów na terenie nadsańskich błoni. [3] Odpowiada za nią Miejski Zakład Budynków w Stalowej Woli.

Wybiegi dla psów są coraz bardziej popularne w Polsce

W Polsce jest już kilkaset wybiegów dla psów. Lokalizacje znajdziesz w naszej wyszukiwarce na stronie psipark.pl.

W Twoim mieście brakuje wybiegu dla psów? Napisz w komentarzu! Razem możemy to zmienić 🙂

Aktualizacja: 9 lutego 2024 r. | Autor: psiPARK.pl | Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: poglądowe psiPARK.pl

Źródła:

[1] https://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=55092 [Dostęp 9.02.2024 r.] [2] https://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=57485 [Dostęp 9.02.2024 r.] [3] https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=28504 [Dostęp 9.02.2024 r.]
Oceń post

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *