Petycja w sprawie utworzenia wybiegów dla psów w Białej Podlaskiej

0
Petycja w sprawie utworzenia wybiegów dla psów w Białej Podlaskiej

Mieszkańcy Białej Podlaskiej walczą o psie parki w swoim mieście. Stowarzyszenie BIAŁA samorządowa przygotowała petycję w sprawie utworzenia ogrodzonych wybiegów dla psów, w których psy mogłyby biegać bezpiecznie bez smyczy i bawić się z innymi psami.

Na tym jednak nie koniec korzyści z budowy wybiegów. Jak czytamy w petycji, powstanie wybiegów dla psów przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w mieście i zmniejszenia agresji wśród psów. Zmniejszą się też problemy ze szczekaniem psów, co przełoży się na zmniejszenie liczby interwencji funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Kolejna korzyść to możliwość organizacji różnego typu szkoleń, spotkań i zawodów dla czworonogów i ich opiekunów.

Warto dodać, że dzięki swobodnemu bieganiu bez smyczy psy zaspokajają swoje naturalne potrzeby ruchu i kontaktów z innymi psami. Jeśli jest dostępny w mieście ogrodzony wybieg, mogą robić to bez ryzyka ucieczki czy wpadnięcia pod samochód i bez stresowania tych przechodniów, którzy mogliby obawiać się biegających luzem psów (nawet tych najbardziej przyjaznych).

W Polsce powstaje coraz więcej psich parków i wybiegów. Mamy nadzieję, że Biała Podlaska dołączy do miast, w których są już otwarte.

 Petycję można podpisać tutaj:

Podpisz petycję

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/787498244792713

Popieramy inicjatywę i zachęcamy do podpisania oraz udostępniania!

 

Zobacz też: Planowane wybiegi i parki dla psów w Polsce

 

5/5 - (1 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *