Najciekawsze wybiegi dla psów w Polsce [ZDJĘCIA, LOKALIZACJE]

4

postaw nam kawę wsparcie dla psiparkZastanawialiście się ile publicznych wybiegów dla psów funkcjonuje w Polsce? Czy każdy wybieg jest taki sam? Czy dostępny dla wszystkich wybieg zawsze należy do miasta lub gminy? A może nie wiedzieliście w ogóle, że takie obiekty powstają i ciągle ich przybywa? Pośród wybiegów i parków dla psów w Polsce można już znaleźć niejedną ciekawostkę, czy to ze względu na położenie, rozmiar wybiegu, czy dostępną infrastrukturę. Jakie zatem wybiegi możemy napotkać?

W Polsce obecnie funkcjonuje około 275 publicznie dostępnych obiektów (lub obszarów) przeznaczonych dla psów 1. Wliczamy tutaj działające wybiegi dla psów, planowane wybiegi dla psów oraz nadmorskie plaże dla psów.

Wybiegi różnią się od siebie rodzajem wyposażenia, powierzchnią rodzajem podłoża, ogrodzenia czy występowaniem udogodnień, takich jak: ławki, poidła, oświetlenie, dystrybutory z workami na psie odchody, oddzielne strefy dla psów, śluzy wejściowe i wiele innych. Wszystkie te informacje odnajdziecie na podstronie każdego z wybiegów opisywanych w naszym portalu. Wiele wybiegów należy do miast lub gmin, wiele też jest prywatną inicjatywą i własnością administratorów obszarów, na których się znajdują, pomimo tego są również dostępne publicznie (całą dobę lub w określonych godzinach). Spotkać można także prywatne wybiegi dla psów, na których w tym artykule nie będziemy się skupiać.

 

W Polsce posiadamy wybieg dla psów zlokalizowany na międzynarodowym lotnisku funkcjonujący w podkrakowskich Balicach (zobacz). Wybieg powstał z inicjatywy zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o. i jak do tej pory jest to jedyny taki obiekt w kraju pod kątem lokalizacji. Wybieg jest oczywiście dostępny publicznie – zarówno dla odwiedzających port, jak i tych, którzy wybierają się ze swoim pupilem w podróż lub korzystają z tego lotniska jako punktu przesiadkowego.

Wybieg dla psów na międzynarodowym lotnisku.

 

Kolejnym ciekawym wybiegiem dla psów jest wybieg położony na granicy dwóch państw. Wybieg Psí Louka, czyli Psią Łąka (zobacz), położony jest przy dawnym przejściu granicznym w Cieszynie. Znajduje się nad samym brzegiem Olzy, po czeskiej stronie. Pamiętajcie, aby w celu odwiedzin tego wybiegu zawsze mieć przy sobie aktualne szczepienia zaczipowanego pupila oraz jego paszport.

Wybieg dla psów na granicy państw: Polski oraz Czech.

 

Jeżeli chodzi o rozmiar i powierzchnię, jednymi z największych wybiegów w Polsce są: wybieg na Bielawach w Bydgoszczy (zobacz), wybieg dla psów na Stegnach w Warszawie (zobacz) oraz wybieg we Wrocławiu na Niskich Łąkach (zobacz). Takie wybiegi mają po kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni!

Duży wybieg dla psów zlokalizowany we Wrocławiu.

 

Do tych najmniejszych wybiegów w Polsce zaliczyć możemy wybieg dla psów w Rumi (zobacz), wybieg w Parku Harcerskim w Sosnowcu (zobacz) czy wybieg w Dąbrowie Górniczej w dzielnicy Legionowo (zobacz). Wybiegi takie maja po kilkaset metrów kwadratowych powierzchni.

Wybieg dla psów w Parku Harcerskim w Sosnowcu.

 

Ciekawym polskim wybiegiem pod kątem infrastruktury jest wybieg dla psów w Świdnicy w Parku Sikorskiego (zobacz), gdzie zamontowane są żeliwne wodopoje dla psów, połączone z miejską siecią wodociągów. Za naciśnięciem dźwigni możemy przygotować świeżą porcję wody dla naszego czworonoga.

Wodopój na wybiegu dla psów w Świdnicy.

 

W tej samej kategorii można wyróżnić wybieg w Krakowie w dzielnicy Czyżyny (zobacz), głównie za jego urozmaicone wyposażenie do ćwiczeń, wydzielenie strefy naturalnej, sportowej oraz rekreacyjnej. Nie zabrakło tu także wodopoju dla psów.

Wybieg dla psów w Krakowie w dzielnicy Czyżyny.

 

W Polsce znajduje się wybieg położony na terenie centrum handlowego. Wybieg ten to Strefa Treningowa przy CH Port Łódź (zobacz).

Wybieg dla psów na terenie centrum handlowego w Łodzi.

 

Na początku artykułu wspominaliśmy o psich plażach nad Bałtykiem. Pośród wybiegów dla psów znajduje się wybieg, który sąsiaduje z plażą, a zarazem wybrzeżem morza bałtyckiego. Jest to wybieg dla psów w Gdyni w dzielnicy Orłowo (zobacz). Z wybiegu dzieli nas ok. 50 metrów do psiej plaży w Orłowie (zobacz).

Plaża dla psów przy wybiegu dla psów w Gdyni.

 

Kolejnym z ciekawych wybiegów jest wybieg znajdujący się całkowicie na wzgórzu. To wybieg we Wrocławiu na Górce Słowiańskiej w śródmieściu (zobacz).

Górka Słowiańska we Wrocławiu.

 

W Warszawie w dzielnicy Bródno (zobacz) odnajdziemy park dla psów posiadający wiele stref (w tym strefę do nauki/szkolenia), zróżnicowane wyposażenie oraz dużą powierzchnię. To jeden z najbardziej urozmaiconych wybiegów dla psów, jakie widzieliśmy.

Strefy warszawskiego wybiegu dla psów w dzielnicy Bródno.

Jedna ze stref warszawskiego wybiegu dla psów w dzielnicy Bródno.

 

W samym centrum stolicy naszego kraju znajduje się wybieg dla psów o powierzchni ok. 2 tys. metrów kwadratowych (zobacz). To wybieg dla psów w Warszawie na skwerze Żołnierzy Tułaczy przy stacji metra Ratusz Arsenał.

Wybieg dla psów w centrum Warszawy.

 

W Polsce jest również rodzinny park rozrywki, który wyposażony został w wybieg dla psów. To Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim (zobacz).

Wybieg dla psów w Rodzinnym Parku Rozrywki.

 

W Rybniku powstały wybiegi dla psów utrzymane w jednolitej aranżacji. To Psi Szpilplac (zobacz), wybieg przy Obwiedni Południowej (zobacz) oraz Hauowice (zobacz).

Wybieg dla psów w Rybniku.

 

Na koniec nie sposób pominąć wybieg znajdujący się w jednym z największych parków miejskich w Europie. Jest to wybieg znajdujący się w Chorzowie w Parku Śląskim (zobacz).

Zabawa na wybiegu dla psów w Parku Śląskim.

 

Oprócz powyższych propozycji w Polsce znajduje się wiele innych wybiegów, z których na co dzień korzysta wielu opiekunów z psami. Znajdź najbliższy wybieg korzystając z  naszej wyszukiwarki na stronie głównej serwisu. Pamiętaj o wodzie dla swojego pupila, gdy wybieracie się na wybieg lub na spacer.


1 Dane na dzień 10 sierpnia 2019 r. Analiza na podstawie bazy własnej psiPARK.pl.


Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie główne: pixabay.com; Zdjęcia w treści artykułu: AjriszZona.pl, psiPARK.pl
5/5 - (1 {głos/głosy})
Komentarze 4
Najciekawsze wybiegi dla psów w Polsce [ZDJĘCIA, LOKALIZACJE]
 1. Pani Gałganka

  Proponuję konkurs na najgorszy wybieg. I od razu wskazuję na wybieg w parku Sieleckim w Sosnowcu, którym opiekuje się Miejski Zakład Usług Komunalnych. Bardzo mały, błotnisty, pełen niebezpiecznych dziur, których nikt nie zasypuje. Dwie stare ławki, 3 drzewa i 1 kosz opróżniany po interwencjach właścicieli psów. Park duży, chętnych dużo, wybieg miniaturowy.

  • kati

   hahha 🙂 do listy „najgorszy wybieg” dodajemy : + dog park (Tysiąclecia 10, 64-300 Nowy Tomyśl = Płot z dziurami przez które mniejszy pies spokojnie przejdzie, furtki rozpier…. Patologia musi wszystko zniszczyć.) + dog park Grodzisk Wielkopolski: 1 lawka, 1 kosz, nie pokoszona sucha murawa, nie ma zadnego drzewa na wybiegu, w cieple dni pies, jak i jego wlasciciel, po prostu moze dostac Udar słoneczny

   • psiPARK.pl

    Czy zgłosiła Pani swoje uwagi administratorowi wybiegu? Co na to odpowiedział?

  • psiPARK.pl

   Czy zgłosiła Pani swoje uwagi administratorowi wybiegu? Co na to odpowiedział?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *