Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy

Wybieg ten jest już siódmym wybiegiem dla psów zlokalizowanym w Bydgoszczy i jak do tej pory największym. Z jednego końca wybiegu praktycznie nie widać furtki na drugim jego końcu. Na terenie wybiegu znajduje się mnóstwo drzew, w tym nawet drzewa owocowe, stąd latem na trawie można znaleźć np. wiele śliwek. 

Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy – wyposażenie

Wybieg oficjalnie otwarty 14 sierpnia 2016 roku. Zlokalizowany jest przy bydgoskim osiedlu Bielawy, przy zbiegu ulicy Powstańców Wielkopolskich i Alei Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Charakterystycznym punktem jest przychodnia lekarska Intercor, której ogrodzenie sąsiaduje z wybiegiem, a nawet posiada osobną furtkę prowadzącą bezpośrednio do jednej ze śluz wybiegu (ostatnio jednak często zamkniętą na klucz). Wybieg ten jest już siódmym wybiegiem dla psów zlokalizowanym w Bydgoszczy i jak do tej pory największym. Jego długość to aż 180 metrów. Z jednego końca wybiegu praktycznie nie widać furtki na drugim jego końcu. Wybieg został wybudowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego z inicjatywy mieszkańców pobliskiego osiedla.

Na terenie wybiegu odnajdziemy ławkę, prostą pochylnię, dwa wejścia wyposażone w śluzy umożliwiające bezpieczne wejście lub wyjście z wybiegu (wejścia znajdują się po północnej oraz południowej stronie wybiegu), a do tego mnóstwo drzew. Niektóre z drzew zostały dosadzone specjalnie na potrzeby psiego wybiegu. Znajdują się tu nawet drzewa owocowe, stąd latem na trawie można znaleźć np. wiele śliwek. Wybieg otoczony jest solidnym, metalowym ogrodzeniem, które jednak nie zostało wkopane. Istnieje ryzyko pojawienia się podkopów, przez które mogą przecisnąć się małe psy.

Wspaniałą cechą wybiegu jest jego ogromna przestrzeń. Psy mogą wybiegać się do woli, aportować czy biegać za daleko rzucaną piłką. Do tego łatwo spędzić tu czas samodzielnie z psem, jeżeli nie chcemy wchodzić w interakcję z innymi. Dzięki dużej przestrzeni i licznym drzewom psy nie wchodzą sobie w drogę podczas indywidualnej zabawy.


Wysokość ogrodzenia | psiPARK.pl Wstęp bezpłatny | psiPARK.pl Czynny całą dobę | psiPARK.pl Wielkość terenu | psiPARK.pl Podłoże - trawa | psiPARK.pl Wybieg - przestrzeń do biegania | psiPARK.pl Niezależne wejścia | psiPARK.pl

Dane i lokalizacja

Nawiguj do wybieguRegulamin wybieguStrona zarządcy
Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy
Aleja Kardynała Stefana Wyszyńskiego 32
Bydgoszcz 85-001
Polska
Wybieg ten jest już siódmym wybiegiem dla psów zlokalizowanym w Bydgoszczy i jak do tej pory największym. Z jednego końca wybiegu praktycznie nie widać furtki na drugim jego końcu. Na terenie wybiegu znajduje się mnóstwo drzew, w tym nawet drzewa owocowe, stąd latem na trawie można znaleźć np. wiele śliwek.  Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy – wyposażenie Wybieg […]
 • Punkt orientacyjny lokalizacji: centrum medyczne "Intercor"
 • Współrzędne: 53.130889, 18.036760
 • Wstęp: bezpłatny
 • Godziny otwarcia: dostępny całą dobę
 • Kosze na psie odchody: tak
 • Parking: publiczny - terenowy od strony Al. K. S. Wyszyńskiego
 • Powierzchnia: 5 400 m2
 • Podłoże: trawiaste
 • Agility: nie
 • Podział na strefy: nie
 • Śluzy wejściowe: dwie
 • Ogrodzenie: panelowe mieszane (z podmurówką i bez), wys. ok. 1,8 m
 • Oświetlenie: brak
 • Źródło wody: brak
 • Udogodnienia: brak
 • Rok powstania: 2016
 • Administrator wybiegu: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Miasta Bydgoszcz

Dojazd samochodem

Dojazd samochodem jest ułatwiony ze względu na lokalizację wybiegu przy przychodni lekarskiej Intercor. Można zaparkować od strony lokalizacji przychodni, gdyż po przejściu przez jej teren skorzystamy z furtki prowadzącej bezpośrednio na wybieg. Aby skorzystać z tego przejścia, kierując się od głównej bramy należy obejść przychodnię od jej północnej strony, mijając po drodze niewielki hotel przynależny do budynku przychodni.

Parkowanie

Parkowanie od strony Alei Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest utrudnione, jednak znajduje się tam zatoka (bez przystanku autobusowego), a przed nią podjazd umożliwiający wjechanie przez chodnik na trawnik tuż przed północną śluzę wybiegu. Uwaga na spore nierówności terenu i wkopane betonowe płyty.

Dojazd transportem publicznym

W odległości ok. 1,5 km od wybiegu znajduje się dworzec kolejowy Bydgoszcz Bielawy. Pobliskie przystanki autobusowe znajdują się przy ulicach Lelewela oraz Jurasza.

Komentarze 5
Wybieg dla psów Bydgoszcz Bielawy
 1. Daw

  Wybieg jest super. Przydaloby sie wiecej przeszkód do ćwiczenia z psem.
  UWAGA – nalezy zwracać baczną uwagę na furtki. Wchodząc z jednego końca wybiegu, nie widać czy na drugim jego końcu furtki są zakmnięte. A ruchliwa ulica jest tuż obok. Do tego, jak wspomniano w artykule, jedna ze śluz ma trzecią furtkę dla normalnych pieszych! To jest absurdalne rozwiązanie, bo ludzie idąc tędy, często zostawiają te zewnętrzne furtki otwarte.

 2. Olaaaa

  Fajnie ze pojawia się więcej takich miejsc. W Bydgoszczy nie ma za dużo miejsc gdzie można wyjsc z pieskiem. A jak już są to w wiekoszosci są brudne, właściele wciąż o tym zapominają i nie sprzątają po swoich pieskach. Ja osobiście nie wyobrażam sobie nie posprzątać po swoim pupilu, od kat używam bio woreczków [reklama do wiad. redakcji], które świetnie się sprawdzają i są ekologiczne. Zadbajmy wspólnie o nasze miasto.

 3. Jolanta

  Byloby znacznie lepiej gdyby teren podzielony zostal na choc 2 czesci,gdyz rozne pieski przychodza,niektore agresywne,a niektore psy po prostu sie nie lubia i jest klopot…ale suuuper ,ze takie miejsce jest.pzdr.

  • krzysiek

   po co ma byc podzielony? wystarczy czytać regulamin i go przestrzegać, nie każdy pies na wybiegu musi robić agility. poniuchać każdy lubi i chce. co do agresji… właściciel odpowiada za psa i na wybiegu też musi pilnować. poza tym pies agresywny jest tylko przez właściciela, za każdym agresywnym psem stoi człowiek.

 4. bydgoszczanka

  Cudowne miejsce z odpowiedzialnymi ludźmi, którzy bardzo kochają i dbają o psiaki. Stali bywalcy dbają o to by na terenie wybiegu było czysto i bezpiecznie. Sam wybieg duży i ciekawy dla piesków- zarówno są tu sztuczne przeszkody, jak i te naturalne w postaci krzaczków, drzewek itp. Biorąc pod uwagę, że podobne miejsca tworzą przede wszystkim ludzie (a zwłaszcza ich poczucie odpowiedzialności za swoje zwierzęta), to miejsce można śmiało ocenić na 6!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *