Mrozy w Turcji a bezdomne psy [FOTO]

2
Mrozy w Turcji a bezdomne psy

W ciągu ostatnich tygodni temperatura powietrza spadła w Europie do zagrażających życiu poziomów. Dało to obraz empatii, którą wyróżnili się mieszkańcy tureckiego Stambułu.

Od czasu pojawienia się mrozów, właściciele sklepów w Turcji otworzyli drzwi dla bezdomnych psów, które bez udzielenia im natychmiastowej pomocy prawdopodobnie nie przeżyłyby tak niskich temperatur. Wolontariusze przygotowali legowiska dla psów w centrum handlowym.

psy w turcji

Psy prócz możliwości nocowania w sklepach otrzymały także kartony, koce i jedzenie, które pomogły im przetrwać. Psy przebywały w sklepach również podczas gdy te były czynne dla klientów wg normalnych godzin urzędowania.

Podczas fali mrozów schronienie odnajdywały również koty. Właściciele sklepów udostępniali im swoje lokale, niektórzy nawet informując zamieszonymi w witrynach komunikatami, że jeżeli komuś przeszkadzają koty – zapraszają na zakupy do innego punktu.

Tych, którym przeszkadzają koty, zapraszamy do innych sklepów.

psy w Turcji

Wiele osób może zainteresować kolczyk widoczny w uchu jednego z psów. Są to specjalne oznaczenia z numerem, stosowane przez lokalne władze do oznaczania bezdomnych psów. Analogicznie do znanego w Polsce „chipa”, pies jest oznaczony i zarejestrowany. Bezdomne psy mieszkają na co dzień na ulicach tureckich miast tworząc watahy. Są zadbane, łagodne, przyjazne i nie zwracają większej uwagi na ludzi. W pewnym stopniu dostosowały się do życia na ulicy.

psy w Turcji

fot. psiPARK.pl

Zobacz też: Pies Kangal – opis rasy

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie główne: pixabay.com; Zdjęcia w artykule: Facebook.com,  psiPARK.pl
Oceń post
Komentarze 2
Mrozy w Turcji a bezdomne psy [FOTO]
  1. Marta

    Podobne kolczyki w uchu obserwowałam u wszystkich bezdomnych psów w Albanii.
    W ogóle w Albanii i Czarnogórze bezdomne zwierzęta, zarówno psy jak i koty, są traktowane jak przyjazna człowiekowi wspólnota. Wszyscy je karmią, głaskają, traktują jak najlepszych przyjaciół.
    Czy w Polsce tak nie mogłoby być? Z pewnością problemem byłaby zima.

  2. Basia

    Ten na ostatnim foto jaki zadbany się wydaje

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *