USA: 34 lata więzienia za zabicie policyjnego psa!

1
USA 34 lata więzienia za zabójstwo psa

Mężczyzna, który zabił policyjnego psa, owczarka niemieckiego imieniem Jethro, został w środę skazany na 45 lat pozbawienia wolności. To kontrowersyjny wyrok w USA. Dwudziestotrzyletni Kelontre D. Barefield wyrokiem tym został skazany również za cztery uprzednie włamania oraz rozbój. Zabójstwo psa było najcięższym z przedstawionych mu zarzutów i tylko za nie otrzymał 34 lata.

W USA policyjne psy oraz konie traktowane są przez sądy na specjalnych zasadach i są chronione oraz traktowane jako funkcjonariusze nawet gdy nie pełnią służby.

Posiedzenie sądu odbyło się w hrabstwie Stark. Sędziowie stwierdzili, że czyny popełnione przez oskarżonego są „niedopuszczalne” oraz powiedzieli, że naruszają one „bezpieczeństwo hrabstwa oraz ludzi, którzy przyrzekali bezpieczeństwa tego bronić”.

USA 34 lata więzienia za zabójstwo psa – przebieg wydarzeń

Sprawa zabójstwa policyjnego psa o imieniu Jethro miała miejsce w styczniu, gdy skazany włamał się do sklepu spożywczego w miejscowości Canton w stanie Ohio. Podczas interwencji policji skazany trzykrotnie postrzelił policyjnego psa oraz wymieniał ogień z funkcjonariuszami. Sam został postrzelony w kostkę. Jethro, w wyniku obrażeń ciała wynikających z postrzałów, zmarł następnego dnia.

USA 34 lata więzienia za zabójstwo psa – zmiany w przepisach 

Zbrodnia popełniona na policyjnym psie poruszyła całą policyjną społeczność w USA, a w jego pogrzebie uczestniczyli policjanci przybyli aż z Nowego Jorku czy Maryland. Wydarzenie to popchnęło ustawodawców do przygotowania ustawy, która będzie jeszcze mocniej karać przestępstwa na policyjnych psach (K9).

Wyrok 45 lat, choć dla niektórych wydaje się bardzo wysoki, ma ukazywać powagę psiej służby w jednostkach policji i traktowania psów jak równych ludziom, ma również swoje odbicie w strzelaniu przez skazanego do dwóch funkcjonariuszy jak również jego wymiar pogłębia „terror”, który przeżyły ofiary włamań i rozboju.

USA 34 lata więzienia za zabójstwo psa – pomnik

W Canton wzniesiono pomnik, upamiętniający bohaterstwo Jethro i jego służbę w policji. Powstał z inicjatywy Policyjnego Stowarzyszenia K-9 i jest rzeczywistych rozmiarów. Pomnik został odsłonięty podczas policyjnego spotkania w Ohio i był niespodzianką dla partnera i opiekuna Jethro – funkcjonariusza Ryana Davisa. Ostatecznie pomnik będzie umiejscowiony w sercu powstającego cmentarza psów policyjnych K-9. Na uroczystość odsłonięcia pomnika przybyły dziesiątki mieszkańców.

USA 34 lata więzienia za zabójstwo psa

 

źródło: cantonrep.com, fox8.com


Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie główne: pixabay.com
Oceń post
Komentarze 1
USA: 34 lata więzienia za zabicie policyjnego psa!
  1. Stas

    w Polsce prawo tez tak powinno szanowac zwierzeta, rowniez te na sluzbie, ale niestety jest jak jest…

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *