Targi Animalove – wykłady, rozmowy, akcesoria i pomoc zwierzętom [Warszawa]

0
Animalove psiPARK.pl plakat

Targi Animalove odbędą się 9 czerwca w warszawskim Centrum Praskim Koneser (Sala laboratorium), Plac Konesera 8. Wstęp wolny. 


Animalove to wyjątkowe spotkanie miłośników zwierząt. Chcemy zadbać o zwierzęta, ale również pomóc tym pupilom, którzy naszego wsparcia potrzebują.  Na naszych targach znajdziecie akcesoria dla zwierząt, karmy i inne produkty, dzięki którym naszym zwierzętom będzie żyło się z nami jak najlepiej!

Misją Animalove jest również pomaganie bezdomnym zwierzętom i promowanie ich adopcji i sterylizacji. Do współpracy zaprosiliśmy organizacje pomocowe, które opowiedzą o swoich działaniach i potrzebach oraz profesjonalistów, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą o żywieniu i zachowaniu naszych czworonożnych przyjaciół.


Wstęp na targi i na wszystkie wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

Zapraszamy na wykłady i rozmowy:

 • 11.30 Przewodnik spacerowy – czyli jak wyjść z psem na idealny spacer?- behawiorystka Zosia Zaniewska, prowadząca swoją psią szkołę Psiedszkole, opowie jak zrobić naszemu psu idealny spacer. Poruszymy temat ciągnięcia na smyczy, zjadania śmieci oraz szczekania na inne psy.
 • 12.00 Ala Milewska, behawiorystka i autorka projektu „Co mówi pies”, współpracująca na codzień z portalem „pies na urlopie” – opowie o psiej komunikacji i na podstawie filmów pokaże nam, jak często mylimy się w jej interpretacji.
  Na wykładzie dowiemy się: Jak psy mówią i jak je dobrze rozumieć? Po czym poznać, że pies jest zestresowany, zły, radosny, niepewny, podekscytowany?
 • 13.30 Nina Sieniarska z Fundacji Koty Z Grochowa opowie nam w jakim wieku kociak powinien trafić do domu i dlaczego, jakich błędów uniknąć w opiece nad kociakiem, jak przygotować dom na pojawienie się kota?
 • 14.30 Lab rescue – adopcje zwierząt laboratoryjnych, opowie o adopcji zwierząt laboratoryjnych: szczurów, myszy, świnek morskich i królików.
 • 15.00 Do góry kotami – Joanna Szopińska opowie o domu bezpiecznym dla kota. Na co zwrócić uwagę na co dzień i przed wyjazdem, aby kot był bezpieczny?
 • 16.00 ABC Żywienia kotów Surowe kotki – Agnieszka Cholewiak-Góralczyk dietetyk psów i kotów opowie o zdrowym żywieniu kotów. Z tego wykładu dowiesz się jak prawidłowo żywić swojego kota, co powinno znaleźć się w jego misce, co mu służy, a co szkodzi. Omówimy wady i zalety różnych modeli żywienia, aby każdy mógł wybrać odpowiedni dla swojego kota i dla siebie. Dowiesz się też, co świadczy o tym, że Twój kot to 100% mięsożerca, który nie potrzebuje w swojej diecie żadnych węglowodanów.
 • 17.00 Pruszkowski Dom Tymczasowy – Agnieszka Marks – opowie jak znaleźć dla siebie kota idealnego i jak przygotować się do adopcji? Na wykładzie dowiecie się:
  – gdzie szukać dla siebie kota?
  – jakimi kryteriami kierować się w wyborze kota, by stworzyć duet idealny?
  – jakie są potrzeby kota w domu i w jaki sposób o nie zadbać?
  – czego się spodziewać w ciągu pierwszych dni z kotem i jak pomóc mu się zadomowić?
  – jak komunikuje się kot i jak się z nim zaprzyjaźnić?
  – najczęściej popełniane błędy – jak ich unikać?
 • 17.30 Licealiści z Kozienic opowiedzą o swojej pracy „Z Zielonym pomagasz, ratujesz- zwierzęta adoptujesz”. Młodzi ludzie uświadamiają lokalną społeczność o potrzebie i wadze adopcji oraz pomocy bezdomnym zwierzętom.

Zapraszamy na stronę wydarzenia: targi Animalove – 9 czerwca Koneser @ Facebook oraz na stronę animalove.net.

 

Patroni medialni i partnerzy:

Polsat Viasat nature
Radio Kampus
Magazyn Example
Warsawnow
Hiro
Ogarnięty
Uroda Życia
Warsawholic
Mówią na mieście
Pies na urlopie
Daj głos podcast
psiPARK.pl
Koty z Grochowa
Kocie Sprawy

Zapraszamy!

Animalove
targi dla miłośników zwierząt

9 czerwca
11.00-18.00

Centrum Praskie Koneser
Sala laboratorium

Plac Konesera 8
Warszawa
Wstęp wolny


Źródło: materiały prasowe Animalove

 

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl

Prawa autorskie. Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Zdjęcie główne: Animalove.

5/5 - (3 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *