Nidzica: szczenięta wrzucone do rzeki zaadoptował policjant

0
szczenięta wrzucone do rzeki

Szczenięta wrzucone do rzeki – Nidzica

W ostatnią niedzielę lipca, ok. godziny 7 rano przypadkowy przechodzień zauważył worek w małej rzece w Nidzicy, który zaczął wyszarpywać z wody duży pies. Po rozerwaniu worka przez psa wydostała się z niego para szczeniaków. Jeden z nich uciekł w towarzystwie dużego psa, drugi schował się pod koszem na śmieci i trafił pod opiekę pani Klaudii, która natrafiła na całe zajście.

Niewątpliwie ktoś chciał zamordować szczeniaki, bestialsko wrzucając je do zawinięte w worek do wody. Historia ma jednak swój happy end. Pierwszy ze szczeniaków, który został zabrany przez panią Klaudię spod śmietnika, pod którym schronił się po wydostaniu się z worka, trafił na stałe do nowego domu.

Drugi ze szczeniaków, który uciekł w towarzystwie dużego psa, również został odnaleziony i adoptowany. Drugiego psiaka udało się odnaleźć we wtorek, przy ul. Grunwaldzkiej w Nidzicy nieopodal sklepu. Szczęśliwie psom nie tylko udało się uratować życie, ale i odnalazły nowy dom.

Szczenięta wrzucone do rzeki – czekają 3 lata w więzieniu

Rodzeństwo znalazło nowy dom u nidzickiego policjanta z tamtejszego Wydziału Kryminalnego Komedy Powiatowej Policji. Rodzina planowała pojawienie się czworonoga, zatem decyzja o adopcji przyszła bardzo sprawnie.  Syn policjanta nadał psiakom imiona. Teraz Budyń i Saba mają się dobrze i cieszą się wspólnie nowym domem, natomiast sprawa za znęcanie się nad tymi psami jest w toku. Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Źródła:

  • http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/130209,Drugie-z-ocalonych-szczeniat-dolaczylo-do-rodzenstwa-i-zamieszkalo-w-domu-policj.html
  • http://www.tvn24.pl/pomorze,42/nidzica-psy-wrzucone-do-worka,665155.html

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com
Oceń post

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *