Pies Hitlera. Tajemnicza opowieść o Blondi – pies, który znał Hitlera

0
Pies Hitlera

W dziejach ludzkości nie brakuje postaci, których życie splata się z nietypowymi przyjaciółmi. Jednym z nich był Adolf Hitler, kontrowersyjny przywódca III Rzeszy, a jego wiernym towarzyszem – suka rasy owczarek niemiecki o imieniu Blondi.

Pies Hitlera

Pies Blondi pojawiła się w życiu Hitlera w 1941 lub 1942 roku, gdy Martin Bormann podarował mu tę uroczą psicę. Nieznane są dokładne okoliczności tego spotkania, ale od tego momentu Blondi stała się nieodłącznym towarzyszem Hitlera, nawet w najtrudniejszych chwilach.

Opowieści krążące wokół tej pary mówią, że Hitler traktował psa Blondi jak równego sobie. Pozwalał jej spać w swoim pokoju, spędzał z nią czas na zabawie, a nawet uczył ją psich sztuczek. To właśnie z Blondi dzielił swoje ostatnie chwile przed upadkiem III Rzeszy.

W marcu lub na początku kwietnia 1945 roku, życie Blondi nabrało nowego wymiaru – urodziła pięć szczeniąt, z których jedno Hitler nazwał Wolf. Niestety, okoliczności wojny sprawiły, że los czwórki z nich pozostaje niewiadomą, a jedno znaleziono martwe obok ciała Blondi, gdy radzieccy żołnierze przeszukiwali tereny wokół bunkra Hitlera.

29 kwietnia 1945 roku, wieczorem przed dramatycznym końcem Hitlera, Blondi padła ofiarą cyjanowodoru, trucizny masowo produkowanej w ostatnich miesiącach III Rzeszy. Niektóre relacje podają, że to Adolf Hitler osobiście zlecił sprawdzenie skuteczności trucizny na Blondi przed jej własnym tragicznym końcem.

Opiekun Blondi, sierżant piechoty i weterynarz Fritz Tornow, podjął straszną decyzję, by sprawdzić moc trucizny. Otwierając psu pysk, a dr Werner Haase rozgniótł nad nim ampułkę z trucizną. Blondi, niemal natychmiast, padła na ziemię, drgając przez kilkanaście sekund, by wreszcie zatonąć w wieczności.

Tajemnica tragicznego losu Blondi rozciąga się również na jej potomstwo. Próba otrucia „Wolfa” nie powiodła się, a losy pozostałych szczeniąt pozostają niewyjaśnione.

Oba psy, Blondi i Wolf, zostały wyniesione na zewnątrz bunkra i wrzucone do pobliskiego leja, świadectwo zakończenia nie tylko ich życia, ale i epoki.

Pies Hitlera. Podsumowanie

Historia Blondi jest nie tylko opowieścią o psie, lecz także o bezwarunkowej lojalności, która czasem trafia nawet do najbardziej kontrowersyjnych zakamarków historii. Blondi – pies, który znał Hitlera – w swojej prostocie i wierności pozostawiła trwały ślad w historii, będąc świadkiem zarówno miłości, jak i upadku.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Napisz w komentarzu!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: Canva.com

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Blondi [Dostęp 25.11.2023 r.]

5/5 - (1 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *