Pies burmistrzem w USA. To jego trzecia kadencja z rzędu.

0
Pies burmistrzem w USA

Najważniejszym psem okręgu Cormorant w Minnesocie, USA, jest pirenejski pies górski imieniem Duke. Już trzeci raz został wybrany na stanowisko burmistrza. Pierwsze wybory przypadły, gdy Duke miał 7 lat.

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl

Ostatnie wybory były wielkim sukcesem Duka. Został wybrany przeważającą większością głosów (przeciw głosowały jedynie 2 lub 3 osoby). Były to wybory o największym wskaźniku poparcia w całym kraju. Historia rozpoczęła się ponad trzy lata temu. Nikomu wtedy nieznany Duke został wybrany honorowym burmistrzem w toku charytatywnego głosowania, odbywającego się na dorocznej imprezie zwanej „Cormorant Daze”. Każdy, kto wpłacił 1 dolara, mógł oddać głos. Zrobiło to w sumie 12 osób.

Polityczny rywal również głosował na Duke’a

Duke startował przeciwko właścicielowi lokalnego sklepu, Richardowi Sherbrookowi. Sam Richard również głosował na Duke’a.


Duke wybrany burmistrzem Cormorant (ang.)

Po swoim zwycięstwie Duke otrzymał długi zabieg fryzjerski oraz dożywotni zapas karmy, sponsorowany przez sklep Tuffy’s Pet Food z miejscowości Perham, zlokalizowanej nieopodal Cormorant. Od tamtej pory Duke stał się miejskim celebrytą. Pojawił się nawet w czasopiśmie National Geographic.

Duke prywatnie

Goście odwiedzający miasteczko Cormorant chcą teraz zawsze widzieć się z burmistrzem, by wręczać mu zabawki i smakołyki oraz zrobić sobie z nim zdjęcie. Prywatnie Duke zamieszkuje na lokalnej farmie, skąd czasami wędruje do pubu Cormorant naprzeciwko, gdzie zajada hamburgery.

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcia: Facebook.com/DukeTheDogMayor
5/5 - (3 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *