Najdłużej żyjący pies

0
Najdłużej żyjący pies

Najdłużej żyjący pies na świecie to Bobi z Portugalii. Był przedstawicielem rasy portugalski pies stróżujący. Odszedł na początku roku 2023 w wieku 3o lat.

Najdłużej żyjący pies wpisany do Księgi Rekordów Guinessa

Jakie życie miał najdłużej żyjący pies?

Bobi urodził się jako jedno z czterech szczeniąt w oficynie, gdzie rodzina Costa przechowywała drewno. Jego dieta zawsze opierała się na „ludzkim jedzeniu„, co według jego opiekuna znacząco przyczyniło się do długowieczności psa.

Regularne wizyty u weterynarza potwierdzały, że Bobi cieszył się dobrym zdrowiem, mimo drobnych problemów zdrowotnych w przeszłości.

Niezależnie od tego, czy to kwestia genów, diety czy regularnej opieki weterynaryjnej, Bobi jest niezwykłym przykładem długowieczności. Jego historia staje się nie tylko opowieścią o wyjątkowym psie, ale także o więzi między ludźmi a ich wiernymi towarzyszami.

Zobacz też:

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: Canva.com

Źródła:

https://www.guinnessworldrecords.com/news/2023/2/oldest-dog-ever-record-broken-by-30-year-old-bobi-from-portugal-736224 [Dostęp 14.12.2023 r.]

5/5 - (1 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *