Lassie Pies, który zdobył serca czytelników i widzów

0
Lassie Pies

Lassie, to nie tylko niezwykły pies, to legenda, ikona filmu i literatury, a także symbol oddania i wierności. Historia Lassie jest jedną z najbardziej znanych i uwielbianych na świecie, zarówno dzięki ekranowym adaptacjom, jak i literackim opowieściom. W tym artykule przyjrzymy się temu wyjątkowemu psu i rasie, którą reprezentuje.

Historia Lassie

Historia Lassie zaczęła się od opowiadania napisanego przez brytyjskiego pisarza Erica Knighta, które pierwotnie zostało opublikowane w magazynie „The Saturday Evening Post” w 1938 roku. Opowiadało ono o przygodach nieustraszonego psa Collie o imieniu Lassie, który wraz ze swoim właścicielem starał się przetrwać w trudnych warunkach. Historia ta szybko zdobyła popularność i przyciągnęła uwagę producentów filmowych.

Jakiej rasy była Lessie?

Lassie jest reprezentantem rasy psa Collie, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych i najinteligentniejszych ras na świecie. Collie to psi przyjaciel, który jest znany ze swojego eleganckiego wyglądu, zmysłu orientacji, oraz zdolności do nauki i posłuszeństwa. Charakteryzuje się długą, jedwabistą sierścią i charakterystycznym uroczym wyrazem twarzy.

Ekranowe przygody Lassie

Po sukcesie opowiadania, rasa psa Collie stała się słynna dzięki serii filmów i seriali telewizyjnych, w których główną rolę odgrywała Lassie. Jednak warto zaznaczyć, że różne psy wcielały się w postać Lassie na ekranie. Jednym z najbardziej znanych „Lassie” była suka Collie o imieniu Pal, która pojawiła się w wielu filmach i serialach. W latach 50-60. sukces Lassie na ekranie stał się fenomenem kulturowym.

Lassie w książkach

Historie o Lassie nie ograniczały się jedynie do ekranu. Eric Knight napisał kilka książek, w których opisywał przygody Lassie, a także jej wierność i oddanie swojemu właścicielowi. Książki te zdobyły uznanie czytelników i stały się klasykami literatury dla młodzieży.

Lassie jako symbol

Lassie pies stała się symbolem wierności, oddania i nieustępliwości. Jej przygody na ekranie i w literaturze inspirują ludzi do kultywowania relacji z psami, doceniania ich lojalności i mądrego serca. Collie, reprezentowany przez Lassie, to rasa, która jest doskonałym towarzyszem rodzinnym, inteligentnym psem stróżującym i przyjacielem na dobre i złe.

Lassie pies. Podsumowanie:

Lassie to nie tylko znakomity pies, to ikona kultury i literatury, która przypomniała nam, jak cenna jest więź między człowiekiem a psem. Historia Lassie jest pełna przygód, miłości i wierności, które sprawiły, że stała się jednym z najbardziej uwielbianych psów na świecie. Rasa Collie, którą reprezentuje Lassie, to przyjazny i inteligentny pies, który może być doskonałym towarzyszem życia.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Zostaw po sobie ślad w komentarzu!

Zobacz też:

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: Canva.com
5/5 - (3 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *