Funkcjonariusz Straży Granicznej z psem Jano wyróżnieni przez MSWiA

2
Funkcjonariusz Straży Granicznej z psem Jano wyróżnieni przez MSWiA

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił bohaterską postawę czterech funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, w tym przewodnika z psem służbowym imieniem Jano. Zobacz film z wręczenia wyróżnienia.

Sierż. szt. SG Łukasz Rogowski – funkcjonariusz z Placówki SG w Horyńcu-Zdroju – wraz ze swoim podopiecznym, 3-letnim owczarkiem niemieckim, 5 marca br. odnaleźli zaginionego starszego mężczyznę, w którego poszukiwania zaangażowana prócz Straży Granicznej była także Policja. Bezpośrednio do miejsca przebywania poszukiwanego mężczyzny funkcjonariuszy doprowadził owczarek Jano.

Zaginiony 85-letni mieszkaniec Borowej Góry (gmina Lubaczów) wyszedł z domu i oddalił się w nieznanym kierunku. Po trwających dobę poszukiwaniach rodzina mężczyzny zgłosiła się z prośbą o pomoc do lubaczowskiej Policji, która prócz swoich jednostek zaangażowała psa tropiącego z placówki Straży Granicznej z Horyńca-Zdroju oraz pojazd obserwacyjny z placówki SG z Lubaczowa. Owczarek niemiecki podjął trop ok. godziny 02:40, prowadząc swojego przewodnika przez drogę, a następnie przez las nieopodal miejscowości Młodów. Po trzech kilometrach pies odnalazł leżącego w lesie zaginionego mężczyznę, który był przemoczony, wychłodzony oraz nie potrafił poruszać się o własnych siłach.

Po przetransportowaniu mężczyzny do szpitala i udzieleniu pomocy jego zdrowiu i życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Źródło: www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części
bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie główne: pixabay.com
Oceń post
Komentarze 2
Funkcjonariusz Straży Granicznej z psem Jano wyróżnieni przez MSWiA
  1. Basia

    Co tam nagroda, ważniejsze jest żeby zdjąć kaganiec 😀

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *