9 sposobów na uśmiech psa (i Twój)

0

Co wywołuje uśmiech psów (a przez to nasz)? Nasza lista może przypomnieć, co jest pozytywne i ważne, ale o czym czasami zapomina się w codziennym pośpiechu. Być może zainspiruje Cię do nowej aktywności z Twoim czworonogiem.

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl

1. Upiecz niecodzienny smakołyk specjalnie dla Twojego psa

Wiele psów to łakomczuchy, a również te, dla których jedzenie nie jest najważniejsze, zaintrygować może przygotowywanie składników, pieczenie i finalny produkt. Domowe ciasteczka z wątróbką, nuggetsy z kurczaka, marchewkowe ciastka dla psa…  w Internecie dostępnych jest więcej ciekawych przepisów, które tylko czekają, aby je wypróbować. Oczywiście zwróć uwagę na składniki, czy są odpowiednie dla Twojego psa i zgodne z jego dietą.

Zobacz też: Przepisy na domowe psie smakołyki

2. Zabierz Twojego psa na wycieczkę za miasto

Nowe ścieżki wśród łąk, wysokiej trawy, lasów, wody… Odkrywanie nowych zapachów, zupełnie innych od tych spotykanych na co dzień może zachwycić Twojego psa. Jeśli nie masz czasu na dłuższy wyjazd, zawsze możesz znaleźć nowy park lub wybieg dla psów i zabrać tam swojego psa w najbliższy weekend. Wyjeżdżasz gdzieś na chwilę samochodem? Zastanów się, czy na pewno Twój pies nie może jechać z Tobą. Jeśli lubi przejażdżki, może okazać się, że nie ma powodu, aby zostawić go samego w domu.

Zobacz też: Co pies lubi najbardziej?

3. Naucz Twojego psa nowej sztuczki

Wspólna nauka może dać Wam dużo radości. Poznasz przy tym lepiej siebie i swojego psa, nauczysz się cierpliwości i kreatywnego myślenia, a pies zmęczy się nieraz bardziej niż bieganiem na spacerze. Ćwiczenia np. z klikerem dają niemal nieograniczone możliwości – możesz nauczyć Twojego psa rozpinać zamek błyskawiczny, zamykać szuflady, wchodzić czterema łapami do małej miski czy targetu tylną łapą i rozpoznawania nazw zabawek. Satysfakcja rośnie wraz z zaangażowaniem psa i momentami, gdy uda się osiągnąć wspólny cel. Warto uczyć psa czegoś nowego przez całe życie, nie tylko gdy jest szczeniakiem.

4. Wyobraź sobie, że jesteś psem i baw się ze swoim pupilem

Ciekawe ilu właścicieli spróbowało zrównać się do poziomu psa…a właściwie podłogi. Psy uwielbiają zabawy, w których opiekun znajdzie się na ich wysokości. Głaskanie, przeciąganie się zabawkami czy zaczepianie do zabawy nabiera wtedy nowego charakteru. Wyobraź sobie, że jesteś psem. I to dosłownie! Usiądź na podłodze, a nawet stań na czworakach i pobaw się ze swoim pupilem tak, jakbyś Ty również był psem. Chociaż na początku może wydawać się to dziwne, potrafi dać dużo radości, a reakcja psa jest natychmiastowa.

5. Zrób Twojemu psu masaż

Psy lubią, a wręcz potrzebują dotyku swojego człowieka, ale istnieje coś więcej – w postaci masażu relaksacyjnego, a nawet leczniczego. Masaż redukuje napięcie i uspokaja psa. Pomaga też w budowaniu więzi z naszym pupilem i zwiększa świadomość dotyku.

Przeczytaj też: Masaż dla psa TTouch

6. Podaruj psu ręcznie robioną zabawkę

Może to być piłka tenisowa włożona do skarpety, duży karton wypełniony piłkami,pomiędzy którymi ukryty jest smakołyk, szarpak wykonany z polaru lub pusta plastikowa butelka po wodzie mineralnej. Twój pies na pewno ma dużo kupionych zabawek, które leżą zapomniane gdzieś w domu. Zakup kolejnej, która zainteresuje go na chwilę może wydawać się najprostszy. Dlaczego jednak nie spróbować zrobić jej samemu?

Przeczytaj też: 10 pomysłów na wspólną zabawę z psem

7. Spotkajcie się na wspólny spacer ze znajomymi psami i ludźmi

W czasie codziennych spacerów zawiera się wiele znajomości. Warto otworzyć się na nie – możecie zyskać na nich wszyscy. Twój pupil będzie miał psiego towarzysza zabaw, a Ty kompana długich spacerów, w czasie których możecie wymienić się doświadczeniem i poradami. Możecie pomóc sobie w nauce komend, a nawet w opiece nad psem pod swoją nieobecność. W towarzystwie łatwiej też o motywację do ćwiczeń, wcześniejszego wstawanie na dłuższy spacer przed pracą czy rozpoczęcie uprawiania psiego sportu, o którym zawsze marzyłeś.

8. Zabierz psa na wyjątkowy spacer tylko we dwoje

Może się zdarzyć, że radość ze wspólnego spaceru zostanie zagrożona przez rutynę, codzienne problemy i pośpiech. To wszystko odbija się na naszym psie, który jest wyjątkowo spostrzegawczym obserwatorem. Wybierzmy się na wspólny spacer  zostawiając to wszystko za sobą.

Nie odbierajmy telefonu, nie myślmy o pracy, nie spieszmy się – pozwólmy psu obwąchać każde drzewo i każdy kawałek trawnika. Chociaż to może nie być łatwe, raz na jakiś czas odłóżmy na chwilę wszystkie myśli i zajęcia na bok. Zamiast głaskać psa patrząc w laptop, czy rozmawiać przez telefon przez cały spacer, dajmy psu siebie w 100%.

9. A teraz odejdź od komputera i przytul Twojego psa 🙂

Zobacz też:

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com
5/5 - (1 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *