15 oznak, że Twój pies Cię kocha

5
5 oznak, że Twój pies Cię kocha

Jeśli to czytasz to na pewno kochasz swojego psa. Czy on sam odwzajemnia Twoje uczucie? Odpowiedź może wydawać się oczywista, jednak poniższa lista pozwoli Ci się co do tego upewnić. 

15 oznak, że Twój pies Cię kocha

 1. Radości i buziakom nie ma końca, gdy wrócisz do domu. Nikt nie cieszy się bardziej na Twój widok! Bez znaczenia jak długo Cię nie było: kilka minut, a może cały dzień lub tylko nie było Cię kilka chwil z nim w tym samym pokoju.
 2. Gorączkowo liże Cię po twarzy i pociera nosem o Twój nos. Jest to absurdalnie słodkie!
 3. Zabiera do swojego legowiska Twoje skarpetki i buty. Jednocześnie dzieli się z Tobą swoimi zabawkami i przynosi Ci je na przywitanie.
 4. Wypycha z łóżka Twojego partnera. Bo kim jest ta osoba dotykająca Cię?
 5. Stara się wejść za Tobą do wanny czy pod prysznic.
 6. Budzi Cię – nigdy nie pozwala Ci zaspać do pracy, na spacer czy na śniadanie. Całą noc pilnuje zegarka, żeby w odpowiednim momencie szturchnąć Cię nosem lub zapiszczeć.
 7. Uśmiecha się do Ciebie. Ma specjalny uśmiech zarezerwowany tylko na radosne chwile z Tobą.
 8. Sprawdza wszystkie nowe osoby, z którymi umawiasz się na randki. Jeżeli nie potrafisz zdecydować się czy lubisz daną osobę, pies zrobi to za Ciebie. Nie ma szybszego i lepszego sposobu oceny, czy ktoś jest dla Ciebie odpowiedni.
 9. Wtula się w Ciebie jak najmocniej to możliwe. Nawet jeżeli akurat ćwiczysz na podłodze czy prowadzisz ważne służbowe zapiski.
 10. Chodzi za Tobą. Wszędzie. Nawet do toalety. Zwłaszcza do toalety…
 11. Siada Ci na kolanach. Domaga się tego zawsze: podczas rodzinnych przyjęć, oglądania telewizji, gdy pracujesz czy siedzisz przy stole.
 12. Bywa zazdrosny. Zazdrość pojawia się o cokolwiek czy kogokolwiek, komu poświęcasz swoją uwagę: inne psy, ludzi czy kociego wroga z sąsiedztwa. Pies pragnie Cię całego dla siebie, o czym co jakiś czas będzie Ci przypominał.
 13. Zjada wszystko z podłogi, pomagając w utrzymaniu w domu porządku. Dotyczy to również nowych mebli czy dywanów. Pomaga Ci urządzić mieszkanie i pokazuje, gdy coś nie pasuje do wnętrza.
 14. Pozwala Ci się wyżalić. Rozstanie? Ciężki dzień w pracy? Pies pozwoli Ci wypłakać wiadra łez w swoją miękką sierść, a z troski dodatkowo poliże Cię, dla dodania otuchy.
 15. Stara się umilić Ci czas, gdy Ty chorujesz. Bez względu na to czy jest to zwykłe przeziębienie, czy coś poważnego. Kładzie się obok Ciebie i grzeje swoim ciałem. Stara się też pocieszyć Cię, gdy sam jest chory. To machnięcie ogonem to najbardziej rozbrajająca rzecz, jakiej kiedykolwiek doświadczysz.

Zobacz też:

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl


Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: pixabay.com

 

5/5 - (4 {głos/głosy})
Komentarze 5
15 oznak, że Twój pies Cię kocha
 1. Ola styrnol

  Trzeba psa jak dziecko to jest prawda

 2. Gość

  Co najmniej 3 podpunkty to objaw lęku separacyjnego a nie miłości…

 3. Gość

  Co najmniej 3 podpunkty to objaw lęku separacyjnego a nie miłości…

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *