Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula

Wybieg zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części parku i ma kształt sześcianu. Cała powierzchnia wybiegu ułożona jest pod lekkim kątem. Pomimo tego, że na wybiegu nie ma przeszkód do treningów z psem, można na nim bardzo przyjemnie spędzić czas. Mają na to wpływ liczne drzewa i wysokie krzewy, które dają cień i schronienie oraz sprawnie rozdzielają wybieg na kilka części.

Nawiguj do tego wybiegu  Regulamin wybiegu  Strona zarządcy wybiegu

Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula – dane i lokalizacja

 • adres: ul. Małe Zagórze 29, 41-219 Sosnowiec
 • punkt orientacyjny lokalizacji: rondo łączące ul. Kombajnistów, Małe Zagórze, Gen. M. Zaruskiego
 • współrzędne: 50.289956, 19.162562
 • wstęp: bezpłatny
 • godziny: dostępny całą dobę
 • kosze na psie odchody: tak
 • parking: publiczny, miejsca postojowe dostępne przy ul. Małe Zagórze
 • powierzchnia: 2340 m2
 • podłoże: trawiaste, liczne doły i dziury
 • agility: nie
 • podział na strefy: nie
 • śluzy wejściowe: brak; pojedyncza furtka
 • ogrodzenie: panelowe z podmurówką, wys. ok. 1.2 m
 • oświetlenie: brak
 • źródło wody: brak
 • udogodnienia: ławki
 • rok powstania: b/d
 • administrator wybiegu: Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miejskiego w Sosnowcu

Dojazd samochodem i parkowanie

Wybieg znajduje się nieopodal parkingu, do którego dojazd prowadzi od strony niewielkiego ronda łączącego ulicę Kombajnistów z ulicami Małe Zagórze i Gen. Mariusza Zaruskiego. Rondo jest doskonale widoczne na mapie w skrajnym południowo-zachodnim narożniku parku. Pinezka widoczna na powyższej mapie ukazuje dokładną lokalizację wybiegu w parku. Nie polecamy dojazdu kierując się bezpośrednio na ulicę Małe Zagórze, jak sugerują to inne portale opisujące wybiegi dla psów, chyba że lubimy długi spacer w obie strony i poszukiwania dzikich parkingów. Po wpisaniu nazwy ulicy Małe Zagórze w nawigację możemy zostać doprowadzeniu do niej z innej strony, polecamy zatem krótkie przeanalizowanie mapy i kierowanie się na wspomniane rondo, wtedy dojazd, parkowanie i dostęp do wybiegu będą najłatwiejsze.

Jadąc od strony alei Księdza Franciszka Blachnickiego, czyli od północnej strony parku, zwłaszcza dla osób odwiedzających wybieg po raz pierwszy – proszę nie dać się zmylić bliźniaczo wyglądającemu ogrodzeniu znajdującemu się u stóp stoku narciarskiego, a widocznemu z jezdni. Jest to sztuczny zbiornik wodny, zamknięty dla ruchu publicznego, jednak jego wspomniane ogrodzenie czy kolory wyposażenia (czerwone skrzynki przypominające czerwone kosze na śmieci) mogą zasugerować, że zbliżamy się właśnie do wybiegu.

Dojazd transportem publicznym

Zarówno dla komunikacji tramwajowej jak i autobusowej najbliższe wybiegowi przystanki KZK GOP to Środula Osiedle.

Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula – wyposażenie

Wybieg zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części parku, pomiędzy ulicami Małe Zagórze i Gen. Mariusza Zaruskiego. Znajduje się przy tzw. Górce Środulskiej, na południowy zachód od stoku narciarskiego. Ma kształt sześcianu i powierzchnię ok. 2340 metrów kwadratowych. Budowę wybiegu sfinansował Miejski Zakład Usług Komunalnych, natomiast ogrodzenie zakupił Urząd Miasta w Sosnowcu. Na wybieg prowadzi jedna, pojedyncza furtka, zlokalizowana od strony południowej. Na wybiegu znajdują się dwie ławki: jedna przy wejściu, druga na przeciwnym końcu wybiegu oraz dwa betonowe kosze na śmieci (jeden przed furtką) i dodatkowe z podajnikami na worki. Cała powierzchnia wybiegu ułożona jest pod lekkim kątem, jako że znajduje się na zboczu niewielkiego pagórka.

Pomimo tego, że na wybiegu nie ma przeszkód do treningów z psem, można na nim bardzo przyjemnie spędzić czas. Mają na to wpływ liczne drzewa i wysokie krzewy, które dają cień i schronienie oraz sprawnie rozdzielają wybieg na kilka części, jak również wpływa na to sama jego powierzchnia, dzięki której możemy swobodnie bawić się z psem piłką czy rzucać mu patyki do aportowania. Solidne ogrodzenie, które na zewnątrz otoczone jest bujną roślinnością parku zapewnia bezpieczeństwo przed przypadkowym wyjściem psa z wybiegu. Wybieg jest przyjemnie schowany przed zgiełkiem pobliskich ulic. Sam park jest zadbany, wyposażony w ścieżki rowerowe i brukowane chodniki. Spacer wokół wybiegu to również spora przyjemność. Wychodząc z wybiegu należy zachować ostrożność ze względu na przebiegającą przed jego furtką ścieżkę rowerową o sporym nachyleniu (duże prędkości rowerzystów).

Na terenie wybiegu, zwłaszcza przy ławkach, znajdują się liczne dziury, wykopane ciężką pracą psich łap. Dziury nie były zasypywane, zatem ich rozmiary są pokaźne i tworzą już gdzieniegdzie małe jamy. W upalną pogodę stanowią atrakcyjne schronienie dla psa, który chętnie kładzie się na zimnej ziemi, jednak przed wpuszczeniem psa na wybieg warto sprawdzić czy nie znajdują się w nich żadne niebezpieczne przedmioty (choćby śmieci czy szkło). Warto również uważać, by przypadkowo samodzielnie do którejś z dziur nie wpaść. Zobacz fanpage wybiegu dla psów w Sosnowcu

Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula – galeria zdjęć

Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula
Panorama 180° na stronę północą (otwiera się w nowym oknie) | fot. © AjriszZona
Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula
Panorama 180° na stronę południową (otwiera się w nowym oknie) | fot. © AjriszZona

 

Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula
fot. © AjriszZona
Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula
fot. © AjriszZona
Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula
fot. © AjriszZona
Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula
fot. © AjriszZona

 


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie: Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

Zdjęcia: AjriszZona.pl

.

Komentarz odnośnie “Wybieg dla psów Sosnowiec Park Środula

 • 6 sierpnia 2016 o 09:15
  Permalink

  hehe u nas najlepsze parki zapraszamy też do sieleckiego :-))

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Śląskie, Sosnowiec, Wybiegi dla psów
Wybieg dla psów Pszczyna
Wybieg dla psów Tychy

Park dla psów w Tychach to część kampanii miejskiej „Skupmy się na sprawie”, która była przypomnieniem o obowiązku sprzątania po

Zamknij