Wyżeł weimarski – opis rasy

0
wyżeł weimarski

Wyżeł weimarski to duży pies, który był pierwotnie hodowany jako pies myśliwski. Bywa nazywany „szarym duchem” ze względu na kolor sierści, oczu oraz styl polowania.

Wyżeł weimarski – wygląd

Wyżły weimarskie zachwycają swoim eleganckim, atletycznym wyglądem.

  • Ich sierść jest krótka, gładka o niezwykłym blasku. Jej kolor waha się od grafitowo-niebieskiego, przez szary po srebrno-szarego i niebieskoszarego.
  • Charakterystyczne dla tej rasy są także oczy, które przypominają tajemnicze spojrzenie wilka. Oczy mogą być w kolorze niebieski, niebieskoszarym, jasno-bursztynowym. Oczy te są jednym z najbardziej uderzających elementów ich urody, przyciągając uwagę.
  • Uszy są długie i aksamitne.
wyżeł weimarski rasa psa

Wyżeł weimarski żyje 11-14 lat

Wielkość i waga

  • Samce: 59-70 cm, 30-40 kg
  • Samice: 57-65 cm, 25-35 kg

Charakter i temperament

Jednak wyżły weimarskie to nie tylko zewnętrzna elegancja – ich charakter jest równie imponujący. Są to psy energiczne i o silnym instynkcie łowieckim. Potrzebują odpowiedniego szkolenia oraz wielu aktywności. Może występować u nich silny lęk separacyjny.

Pochodzenie wyżła weimarskiego

Historia wyżła weimarskiego sięga XIX wieku i niemieckiego księcia, Fryderyka Wilhelma z Weimaru, który chciał stworzyć psa do polowań na zwierzynę średnią, taką jak jelenie czy dziki. Poprzez krzyżowanie różnych ras, uzyskano efekt, który z czasem stał się wyżłem weimarskim. Ta rasa szybko zdobyła popularność, zarówno w roli psa myśliwskiego, jak i towarzysza.

Wyżeł weimarski obecnie

Dziś wyżły weimarskie są cenione nie tylko za swoje zdolności łowieckie, ale również jako fantastyczni towarzysze życia rodzinnego. Ich inteligencja sprawia, że są łatwe w szkoleniu, ale równocześnie wymagają aktywności fizycznej i umysłowej. Są idealnymi partnerami dla osób, które cenią sobie dynamiczny styl życia i chcą dzielić go z lojalnym przyjacielem na cztery łapy.

Wyżeł weimarski. Podsumowanie

Wyżły weimarskie to nie tylko psy, towarzysze łowów czy wspaniali kompani na spacerach. To także istne arystokratyczne dusze, które wnoszą do życia swoich właścicieli mnóstwo radości, miłości i przygód.

Poznaj inne rasy psów:

Aktualizacja: 17.12.2023 r. | Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: Canva.com

Źródła:

https://en.wikipedia.org/wiki/Weimaraner [Dostęp 17.12.2023 r.]

5/5 - (1 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *