Pies w samolocie. Linia lotnicza dla psów Bark Air

0
pies w samolocie, linia lotnicza dla psów

Niedawno pojawiły się informacje o pierwszej linii lotniczej dla psów. Gdzie można z niej skorzystać, jakie wymagania musimy spełnić i ile kosztuje bilet? Sprawdź w artykule!

Jak wygląda lot z psem? Żaden pies nie powinien latać w klatce

W trakcie lotu pies może być trzymany bez smyczy i może kontaktować się z innymi czworonogami na pokładzie. Transportery i klatki nie są wymagane! Miejsca jest maksymalnie dla 15 czworonogów, jednak zwykle ma być ich maksymalnie 10 – według zapewnień Bark Air.

Przed lotem warto zabrać psa na spacer w celu załatwienia potrzeb, jednak załoga samolotu jest przygotowana również na sytuację, w której Twój pies będzie potrzebował załatwić się w trakcie lotu.

Psa należy trzymać na smyczy w czasie startu, lądowania i turbulencji.

Pies w samolocie w cenie 24 000 zł

Lot linią lotniczą dla psów Bark Air to prawdziwy luksus. Za przelot samolotem psa i jego opiekuna zapłacimy około 24 000 zł (5 600 euro). W tej cenie zapewnione są smakołyki, napoje, feromony o działaniu uspokajającym, koce i legowiska, muzyka. Co więcej, po lądowaniu pies i opiekun mają zapewniony bezpłatny transport samochodem do 48 km (dodatkowe kilometry są płatne). Kolejny opiekun psa może lecieć za dodatkową opłatą (istnieją limity dotyczące liczby osób).

Czy każdy pies może skorzystać z linii lotniczej?

Nie ma ograniczeń dotyczących wielkości i rasy psa. Jednak pies powinien czuć się komfortowo w towarzystwie innych psów i ludzi.

Opiekun psa musi posiadać dowód tożsamości, a zwierzę aktualną książeczkę szczepień. W przypadku podróży międzynarodowych wymagane są dokumenty potwierdzające szczepienia przeciwko wściekliźnie i chip. Podczas lotu do Wielkiej Brytanii przed startem wymagane jest zaświadczenie o odrobaczeniu.

Z linii lotniczej dla psów mogą korzystać tylko osoby powyżej 18. roku życia.

Pierwsza linia lotnicza dla psów: Bark Air

Bark Air (bark z jęz. ang. szczekanie, air – powietrze) specjalizuje się w transporcie psów. Pierwszy lot ma wystartować już 28 maja 2024 roku. Na początku loty będą dostępne między Nowym Jorkiem i Los Angeles oraz z USA do Londynu. Wkrótce ma być dostępnych więcej tras krajowych i międzynarodowych.

Bark Air jest publicznym operatorem czarterowym. Nie jest bezpośrednim przewoźnikiem lotniczym i nie jest właścicielem ani operatorem żadnego samolotu.

Zobacz też: Czy leci z nami pies? Podróż samolotem z psem w Polsce i za granicą

Spodobał Ci się nasz artykuł? Napisz komentarz!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie główne: pixabay.com; Zdjęcia w treści artykułu: AjriszZona.pl, Facebook.com

Źródła:

https://www.scrippsnews.com/science-and-tech/animals-and-insects/bark-air-first-airline-for-dogs-launching-flights-in-may [Dostęp 21.05.2024 r.]

https://air.bark.co/ [Dostęp 21.05.2024 r.]

https://www.thewildest.com/dog-lifestyle/bark-air-news [Dostęp 21.05.2024 r.]

 

5/5 - (2 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *