Pierwszy samochód z trybem dla psów – Tesla wprowadza „Dog mode”

0

Firma Tesla (amerykańskie przedsiębiorstwo założone w 2003 roku, produkujące w pełni elektryczne samochody) wysłuchała potrzeb swych klientów i do samochodów wprowadza „tryb pies”.

To proste rozwiązanie pozwala zaprogramować klimatyzację, aby utrzymywała zadaną temperaturę wewnątrz auta, gdy wyjdziemy z niego, zostawiając swojego psa w środku. Dodatkowo, na dużym wyświetlaczu wyświetlany jest komunikat dla przechodniów i wszystkich, którzy mogliby przejąć się losem znajdującego się w pustym samochodzie psa. 

Mój właściciel niedługo do mnie wróci.

Nie martw się! Ogrzewanie pracuje, a aktualny odczyt temperatury wynosi 21°C.

(z ang. „My owner will be back soon. Don’t worry! The heater is on and it’s 70°F”).

Wyświetlacz ma piętnaście cali (15″) i został umieszczony w centralnym punkcie na desce rozdzielczej. Ekran ten jest dotykowy i służy jako kokpit pojazdu – dokonuje się na nim wszelkich ustawień.

Zobacz film promujący to rozwiązanie:

Pojazd może automatycznie sterować ogrzewaniem i/lub klimatyzacją, utrzymując temperaturę w samochodzie na poziomie, jaki ustawimy przed wyjściem i zamknięciem drzwi. Dodatkowo na ekranie w trybie samochodu „pies” pokazywana jest animowana postać psa, wesoło merdającego ogonem. Na filmie promocyjnym wykorzystano samochód marki Tesla o nazwie Model 3.

Jak Wam się podoba takie podejście do bardzo powszechnego problemu zostawiania psów samych w samochodzie, zwłaszcza w upalne dni? Czy Tesla pokazała dobry kierunek, przygotowując takie rozwiązanie?Autor: www.psiPARK.pl | Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: materiały prasowe tesla.com
5/5 - (32 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *