Panda | 09.2007 – 21.03.2022

2
Panda - nasz ukochany pies

Dzisiaj o godzinie 9:30, po długiej i bohaterskiej walce z chorobą, odeszła Panda. Panda była ukochanym członkiem naszej rodziny, a do tego pogodnym, mądrym i oddanym psem. Panda cierpiała na nieoperacyjny nowotwór, który zdiagnozowano w maju 2021. 

Czytelnicy psiPARK.pl Pandę mogą kojarzyć nie tylko z fotografii z wielu odwiedzionych przez nas wybiegów, ale również z grafik na stronie i naszego logo – tak, to radosna Panda, uchwycona nad Bałtykiem!

W piątek stan Pandy drastycznie pogorszył się. Pomimo wspaniałej opieki lekarskiej i niesionej pomocy, wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości. Nie chcieliśmy, aby Panda była zdana na cierpienie. Aby została z nim sama. Nie mogliśmy na to pozwolić.
Dziękujemy wszystkim, którzy myśleli o Pandzie i wspierali nas. Za wszystkie słowa i gesty, które tak ją cieszyły. Dziękujemy zespołowi specjalistów, którzy otoczyli Pandę najlepszą opieką oraz rozumieli i wspierali nas, zwłaszcza gdy stanęliśmy przed najtrudniejszą decyzją, z którą i tak nigdy nie pogodzimy się.
Panda była z nami od czternastu lat. Dokładnie wczoraj, 20 marca przypadła 14. rocznica naszego pierwszego spotkania. Ciężko nam wyobrazić życie bez niej, bo go nie pamiętamy i nie chcemy. Panda była najbardziej niezwykłym psem na świecie i częścią naszego życia. Mimo trudnych doświadczeń i lęków z dzieciństwa, pozostała pogodnym, ciekawym świata i chętnym do współpracy psem o niezwykłym uroku osobistym. Uwielbiała gonitwy na plaży, długie spacery, zabawy z kolegami i koleżankami, a przede wszystkim bycie przy nas i uczestniczenie w codziennym życiu. Budziła nas i z nami zasypiała. Codziennie. Taka pozostaje w naszej pamięci – wyjątkowa.
Teraz nie czuje już bólu i nie boi się kolejnej nocy. Dołączyła w błogim odpoczynku do swojej siostry – do Ajrisz.
Dziękujemy wszystkim za wszystkie spotkania, wspólne spacery i każdy gest czułości, który Panda bardzo lubiła i którego bardzo pragnęła. Żal po stracie Pandy nie opuści nas nigdy.


Autor: www.psiPARK.pl i www.AjriszZona.pl | Aktualizacja: 21 marca 2022 r. | Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie tytułowe: psiPARK.pl (Panda)
5/5 - (2 {głos/głosy})
Komentarze 2
Panda | 09.2007 – 21.03.2022
 1. psiarz

  „A kiedy się pożegnać trzeba
  I psu czas iść do psiego nieba
  To niedaleko pies wyrusza
  Przecież przy tobie jest psie niebo
  Z tobą zostaje jego dusza”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *