Jak często drapie się Twój pies?? STOP DRAPANIU!

0
pies się drapie

III edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej, poruszającej problem uporczywego drapania u czworonogów.

Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne przy wsparciu firmy Zoetis, wystartowała z akcją społeczno-edukacyjną, uwrażliwiającą właścicieli psów na problem uciążliwego drapania, który może być objawem wielu poważnych chorób, w tym alergii.

Alergie u zwierząt występują dość często, choć „psie objawy” różnią się od naszych ludzkich objawów u alergików, co czasem może być mylące.

Ich pierwszym symptomem jest uporczywe swędzenie skóry, czyli świąd, co zwierzęta znoszą bardzo ciężko. Dlatego czworonogi, tak jak ludzie, aby nie czuć swędzenia, drapią się, sprawiając sobie ból. Co więcej, w wyniku tak męczącej przypadłości, zwierzaki mogą zmieniać swoje zachowanie. Psy stają się często rozdrażnione i nerwowe, przez co tracą kontakt z domownikami lub chęć do zabawy z innymi zwierzętami. Warto zatem obserwować swojego czworonoga, by w porę udać się do lekarza weterynarii.

Należy mieć na uwadze, że jednak nie tylko uporczywe drapanie może być objawem świądu.

Jeżeli Twój pies ociera się ciałem o podłoże i różne przedmioty, jeżeli wygryza sobie sierść, liże łapki, czy jego skóra jest zaczerwieniona, to też może być skutek uporczywego świądu. Charakterystyczne mogą też być dla psiego alergika nawracające zapalenia uszu czy spojówek.

Wiedząc z naszych ludzkich doświadczeń, jak przykry potrafi być świąd, nie bagatelizujmy go u naszych podopiecznych.

Szacuje się, że jedną z najczęstszych przyczyn wizyt w gabinecie lekarza weterynarii są choroby przebiegające ze zmianami skórnymi, z czego bardzo często są tego przyczyną alergie.

Należy pamiętać , że te dolegliwości należy leczyć, a diagnostyka dermatologiczna nie raz i nie dwa nie kończy się na jednej wizycie z pupilem u lekarza weterynarii. Właściciel czworonoga z problemami skórnymi musi być cierpliwy, bo tylko dokładne wykluczenie wielu potencjalnych przyczyn świądu i ustalenie pierwotnej przyczyny tej uciążliwej przypadłości może sprawić poprawę stanu klinicznego pacjenta i przywrócić mu radość życia.

Tegoroczną akcję wspiera również projekt edukacyjny w szkołach podstawowych, realizowany wspólnie z lekarzami weterynarii w wielu miastach w Polsce. Edukują oni dzieci w zakresie świadomej opieki nad zwierzętami.

Więcej o pierwszych objawach alergii i gdzie szukać fachowej pomocy dla swoich pupili znajdziecie na www.stopdrapaniu.pl.Tam też wykonacie specjalny test, który sprawdzi, czy Wasz pies nie cierpi z powodu uciążliwego świądu skóry.

 

pies się drapie


Wpis sponsorowanyMateriały nadawcy.
5/5 - (4 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *