Flat coated retriever – opis rasy

0
Flat coated retriever - opis rasy

Flat coated retriever należy do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych, sekcja psów aportujących, typ wyżłowaty. Podlega próbom pracy. Wysokość w kłębie samce 56 – 66 cm, samice 51 – 56 cm.

psiPARK.pl na Facebooku
Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco! www.facebook.com/psiPARKpl

Flat coated retriever – geneza

Powstał na przełomie XVIII i XIX wieku. Pochodzi również z krzyżówki nowofundlanda z seterem irlandzkim, water spanielem ale także owczarkiem szkockim, labradorem i pudlem. Flat coated retriever jest dość rzadko spotykany w Polsce.

Flat coated retriever – budowa ciała

Miękka szata; długi, połyskujący, gęsty włos. Uszy średnie, opadające. Ogon prosty, z obfitym piórem, noszony na linii grzbietu, sięgający stawu skokowego. Długa, płaska głowa. Szeroka i głęboka klatka piersiowa. Kończyny mocne, dobrze kątowane.

Flat coated retriever – usposobienie

Psy tej rasy są łagodne, bardzo wesołe i chętne do zabawy. Przywiązane i oddane. Wymagające sporo ruchu. Na przeszkodzie w nauce może stać ciągła chęć do zabawy. Jak wszystkie retrievery – nie lubią samotności.

Flat coated retriever – użytkowość

Flat coated retriever brał udział przede wszystkim w polowaniach, obecnie jest często psem towarzyszącym i rodzinnym.

Flat coated retriever

Flat coated retriever

Flat coated retriever

Zobacz też:

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie główne: pixabay.com, Zdjęcia w artykule: www.AjriszZona.pl
5/5 - (1 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *