Basset Hound

0
Basset Hound

Basset Hound to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ras psów na świecie, dzięki swojemu unikalnemu wyglądowi i znakomitemu węchu. Te psiaki, choć niskie, z pewnością przyciągają uwagę miłośników psów dzięki swojej sympatycznej urodzie i niezwykłej osobowości.

Pochodzenie Basset Hound

Rasa Basset Hound wywodzi się z Francji, a dokładniej z regionu Poitou. Ich nazwa „Basset” pochodzi od francuskiego słowa „bas,” oznaczającego niski, co odnosi się do ich krótkich łap. Historia tych psów jest związana z królem Ludwikiem IX, który w XIII wieku sprowadził do Francji psy myśliwskie z krótkimi łapami. W ten sposób narodził się przodek Basset Hound. Rasa ta została doceniona za swoje zdolności do tropienia, zwłaszcza drobnej zwierzynę.

Wygląd Basset Hound

Basset Hound jest psem o krzepkim ciele i krótkich, wygiętych łapach. Ma charakterystyczną głowę psa z długimi uszami i skórą na pysku, która tworzy fałdy. Ich sierść jest krótka i gęsta, występują w różnych kolorach, najczęściej jest to trikolor (czarne, białe i brązowe plamy). Ich oczy są spokojne i łagodne, a wyraz mordki pełen uroku.

Zachowanie i charakter Basset Hound

Basset Hound to psiak, który jest przyjazny, łagodny i pełen ciepła. Psy tej rasy są doskonałymi towarzyszami rodzinnymi, którzy uwielbiają spędzać czas z dziećmi i innymi członkami rodziny. Są to psy, które lubią towarzystwo i nie lubią być samotne. Ich inteligencja jest niewątpliwa, ale czasem wykazują upór, co może sprawić, że szkolenie może być trochę trudniejsze.

Zobacz też: Rasy psów dla dzieci

Jedną z najbardziej znanych cech Basset Hound jest ich niezwykły węch. Są to psy myśliwskie i tropiące, które potrafią śledzić zapachy na długie dystanse. To sprawia, że są doskonałymi psami do tropienia, a także doskonałymi psami poszukiwawczymi.

Jednak ze względu na swoje niskie łapy i krótką sierść. Basset Hound nie jest odpowiedni do aktywności na zimnym i mokrym terenie. Są bardziej psiakami, którzy cieszą się spacerami i zabawami na świeżym powietrzu w towarzystwie swojej rodziny.

Basset Hound. Podsumowanie

Basset Hound to rasa psa, która jest znana z urody, sympatycznego wyglądu psów z długimi uszami i niezwykłego węchu. Są to przyjazne i pełne ciepła psy, które doskonale sprawdzają się w rodzinach. Ich urok i zdolności tropicielskie przyciągają uwagę miłośników psów na całym świecie, co sprawia, że są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych ras psów.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Zostaw po sobie ślad w komentarzu!

Zobacz też: Psy z długimi uszami

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcie: Canva.com
Oceń post

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *