APTUS® EFORION FORTE kapsułki [RECENZJA]

0
APTUS® EFORION FORTE kapsułki - skóra, sierść, pazury [RECENZJA]

Kapsułki APTUS® EFORION FORTE zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagające prawidłowy stan skóry, sierści i pazurów u psów. Jednym z objawów niedoborów kwasów tłuszczowych jest tracenie połysku sierści i wypadanie jej. 

Panda zawsze traciła dużo sierści, jednak wyniki badań nie wykazywały żadnych nieprawidłowości. Po dwóch miesiącach stosowania kapsułek APTUS® EFORION FORTE zauważyliśmy, że sierść jest w dobrej kondycji i umiarkowanie zmniejszyło się jej wypadanie.

APTUS® EFORION FORTE – pierwsze wrażenie

Kapsułki są dostępne są w opakowaniu po 45 sztuk w 3 listkach. Dla psa wielkości Pandy (17 kg) jedno opakowanie wystarcza na trochę ponad 3 tygodnie. Kapsułki są dość duże, co pokazuje poniższe zdjęcie.

Kapsułki APTUS® EFORION FORTE.

APTUS® EFORION FORTE – opis producenta

Karma uzupełniająca dla psów i kotów, zawierająca niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe, wspomagające prawidłowy stan skóry, sierści i pazurów.

Sposób stosowania

Stosowanie Eforion jest zalecane w celu utrzymania prawidłowej kondycji skóry, sierści i pazurów. Preparaty zawierające kwasy tłuszczowe są stosowane do wzbogacania ubogiej w nie diety jak np. niektóre odmiany karmy suchej. Eforion jest również stosowany do poprawy jakości sierści, odporności skóry i zmniejszenia łupieżu.

Skład

Skład: Olej z wiesiołka 57,5 %, Żelatyna 18,8 %, Olej rybi 8,9 %, Glicerol 8,7 %, Premiks mineralno- witaminowy 6,1 %.

Jedna kapsułka zawiera: Kwas linolowy (LA) 280 mg, Kwas gamma- linolenowy (GLA) 38 mg, Kwas eikozapentaenowy (EPA) 10 mg, Kwas dokozaheksaenowy (DHA) 7 mg. Więcej informacji o produkcie znajdziecie tutaj.

Dodatki paszowe
Dodatki paszowe w 1 g (w 1 kapsułce): Witamina E 8,1 mg (10,0 mg), Biotyna 0,03 mg (0,04 mg), Cynk (Zn) 4,1 mg (5,0 mg)
Dawkowanie u psa
 1 kapsułka na 10 kg masy ciała/ dzień.
Panda z opakowaniami kapsułek APTUS® EFORION FORTE.

Panda z opakowaniami kapsułek APTUS® EFORION FORTE.

APTUS® EFORION FORTE – po 2 miesiącach

Po skończeniu trzech opakowań sierść Pandy była błyszcząca, w dobrej kondycji i zmniejszyło się jej wypadanie. W tym czasie Panda była też regularnie wyczesywana furminatorem i raz odwiedziła psie SPA.

Kapsułki okazały się być dla Pandy zbyt duże i konieczne było ich przecinanie. Olej wewnątrz kapsułek jest bezzapachowy i Panda przyjmowała go bez problemu razem z karmą. Na jesień i wiosnę na pewno wrócimy do suplementacji nienasyconymi kwasami tłuszczowymi.

Panda po 2 miesiącach stosowania APTUS® EFORION FORTE oraz szczotkowaniu i wizycie w SPA.

Artykuł powstał we współpracy z aptuspet.pl

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcia: psiPARK.pl; Znaki graficzne należą do odpowiednich właścicieli i są chronione prawami autorskimi.
Oceń post

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *