Co nam grozi podczas spacerów w parku?

1
Co nam grozi podczas spacerów w parku?

Bieganie po parku, skakanie z huśtawki czy budowanie zamków w piaskownicy to nierzadko zajęcia, za którymi dorośli wzdychają z utęsknieniem. Niestety często sentymentalnym wycieczkom do parku towarzyszy niebezpieczeństwo – podłoże bywa siedliskiem larw, rozwijających się z nieczystości pozostawionych przez zwierzęta.

Jak więc zachować ostrożność, tak by nic nam nie groziło? Radzi Grzegorz Gęsiarek, ekspert z firmy MPG, oferującej pod marką 22dogs strefę WC Pies.

Należy pamiętać, że zwierzęce odchody są nie tylko nieestetycznym elementem parków, ale są również potencjalnym zagrożeniem. W pozostawionych nieczystościach rozwija się wiele groźnych drobnoustrojów i pasożytów, które za pomocą zabrudzonych rąk mogą przedostać się do organizmu.

Jakie mogą być konsekwencje?

Psie niespodzianki pozostawione na ulicach lub chodnikach są nie tylko przeszkodami, które trzeba omijać, aby nie pobrudzić obuwia, ale stają się groźnymi zabójcami. Jaja larw zdolne są do zakażania po upływie sześciu dni, a po rozwinięciu mogą mieszkać w glebie nawet kilkanaście lat.

Dlatego tak ważne jest bieżące sprzątanie po naszych pupilach. Żyjące w odchodach larwy są niezwykle niebezpieczne dla człowieka i zwierząt, które często natrafiają na pozostawione na ścieżce nieczystości. Skutkiem styczności z psimi odchodami mogą być biegunki, wymioty lub bóle brzucha.

Nieprzyjemne dolegliwości mogą minąć po kilku dniach lub być objawem groźnych odzwierzęcych chorób – toksokarozy, toksoplazmozy czy tasiemczycy. Larwy, które przedostają się do naszego organizmu przez zabrudzone ręce lub nieumyte owoce czy warzywa zagnieżdżają się w przewodzie pokarmowym.

Następnie zaczynają wędrować po naszym organizmie, infekując narządy i prowadząc do ich uszkodzenia. Jednym z najgroźniejszych następstw jest utrata wzroku lub trwałe uszkodzenie narządów wewnętrznych – mówi Grzegorz Gęsiarek reprezentujący markę 22dogs.

Jak temu zapobiec?

Przede wszystkim należy sprzątać po zwierzętach, tak aby larwy nie miały szansy na rozwinięcie się. Ponadto ważne by uczyć ludzi dlaczego powinni uważać na pozostawione psie odchody. Obecnie miasta nie zapewniają odpowiedniej ilości pojemników, ani dystrybutorów z workami, co często uniemożliwia zebranie nieczystości i jest wytłumaczeniem dla wielu właścicieli czworonogów – mówi Grzegorz Gęsiarek reprezentujący markę 22dogs.

Marka 22dogs zajmuje się budową elementów miejskiej architektury, takich jak kosze na odchody, dystrybutory na worki czy Strefy WC Pies, która jest innowacyjnym rozwiązaniem pozwalającym na zmniejszenie ryzyka zachorowania. Konstrukcja wyposażona jest w elementy stymulujące potrzeby czworonogów, takie jak hydrant czy murek, a nieduża wielkość strefy pozwala na umieszczanie jej na osiedlach czy przy placach zabaw. Zamknięta struktura ogranicza widoczność psa, dzięki czemu nie rozprasza się on np. lecącą piłką.

co nam grozi podczas spacerów w parku

co nam grozi podczas spacerów w parku

W ramach strefy 22dogs dostarcza panel edukacyjny, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, czym grożą pozostawione psie odchody i jak z takim nieczystościami walczyć. Swoje działania dedykuje wszystkim – bez względu na wiek.

Dla najmłodszych – organizuje szkolne konkursy i spotkania, akcje społeczne, rozprowadzanie ulotek, plakatów czy zawieszek, a dla nieco starszych – 22dogs zapewnia happeningi, które obejmują między innymi wbijanie chorągiewek w miejsca zalegania niesprzątniętych kup.

co nam grozi podczas spacerów w parku

Tego typu działania zwiększają skuteczność strefy WC Pies, bowiem osoby które nie wiedzą, jakie zagrożenia czyhają w zwierzęcych odchodach, rzadziej decydują się na sprzątnięcie po swoim pupilu. 22dogs prowadzi działania, które uczą jak stworzyć zadbaną wspólną przestrzeń. Kosze, dystrybutory i Strefa WC Pies powinny stać się niezbędnymi elementami parków czy ulic.


22dogs

22dogs oferuje klientom Strefy WC dla psów oraz inne elementy małej architektury pomocne w sprzątaniu po zwierzakach. Marka zajmuje się również budowaniem świadomości wśród właścicieli o szkodliwości niesprzątniętych odchodów. Więcej o produktach firmy oraz organizowanych akcjach możemy przeczytać na ich stronie internetowej www.22dogs.com.

.

Prawa autorskie. Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części jest zabronione i może być ścigane prawnie. Tekst i zdjęcia w artykule: 22DOGS; Zdjęcie główne: pixabay.com

 

Oceń post
Komentarze 1
Co nam grozi podczas spacerów w parku?
  1. Anna

    Psa trzeba zawsze trzymać na smyczy! Niektórzy mówią, że nie potrzebują smyczy, bo ich pies nie gryzie. Raz ugryzie i wystarczy

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *