Białystok: Trwa głosowanie na pierwszy w mieście wybieg dla psów

2
Białystok głosowanie na wybieg dla psów psiPARKpl

Na wybieg można głosować od 7 kwietnia do 17 maja w 3 edycji programu grantowego LECHSTARTER. Projekt „Wyprowadź mnie fajnie” powstał z inicjatywy Fundacji Piękna Nasza, która chce dać szansę opiekunom na wyprowadzanie psów bez smyczy bez stresu, a psiakom pozwolić się wybiegać. 

Białystok jest jednym z nielicznych dużych miast, w których nie ma psiego parku czyli miejsca, gdzie można wyprowadzać swoje czworonogi bez smyczy.  Właściciele psów sami obecnie organizują spotkania w różnych, niezagospodarowanych miejscach i często jeżdżą z psami do lasu, gdzie psy nie mogą biegać bez smyczy. Postawienie ogrodzonego psiego parku ma przyczynić się się do wyrabiania przyzwyczajenia do wypuszczania psów w miejscach do tego przeznaczonych.

Jak ma wyglądać wybieg?

Psi park ma mieć powierzchnię 1500 m2 i ogrodzenie z siatki. Będzie wyposażony m.in. w miejsce do ćwiczeń, strefę szczeniaka, piesuar, kosze na odpady, ławeczki i wiatę dla opiekunów, oświetlenie oraz tablicę ogłoszeń. Przewidziane są także comiesięczne spotkania z behawiorystą, który będzie odpowiadał na pytania dotyczące szkolenia i behawioryzmu psów. Całą inwestycja ma być ubezpieczona, a czas korzystania z wybiegu jest zaplanowany na dwa lata.

Nie jest jeszcze znana dokładna lokalizacja, ale jest szansa, że park dla psów powstanie na placu obok Galerii Zielone Wzgórza lub w innej dzielnicy (poza Wygodą, gdyż tam ma zostać złożony wniosek na budowę wybiegu dla psów w Budżecie Obywatelskim na rok 2019). Aby uniknąć „niespodzianek” jakie przydarzyły się innym psim parkom, Fundacja jest w kontakcie z portalem psipark.pl, w którym otrzymała już wiele cennych wskazówek.

Gdzie można głosować na wybieg?

Głosy na projekt „Wyprowadź mnie fajnie” można oddawać codziennie na stronie www.lechstarter.pl oraz w aplikacji na Facebooku www.facebook.com/Lech do 17 maja 2018 r. Gorąco zapraszamy wszystkich do głosowania! Każdy może codziennie oddać jeden głos na dany projekt, w sumie trzy głosy na projekty w każdej kategorii. Link do projektu jest TUTAJ, wydarzenie na Facebooku dotyczące głosowania na wybieg dla psów znajdziecie TUTAJ.

LECHSTARTER umożliwia realizację projektów w polskich miastach. W poprzednich edycjach programu zostało wybranych 40 projektów, a w tym roku na granty przeznaczono 1 mln zł.

Źródła: Informacja prasowa, www.lechstarter.pl | Zdjęcie: pixabay.com
Komentarze 2
Białystok: Trwa głosowanie na pierwszy w mieście wybieg dla psów
  1. Beacik

    Świetny pomysł, jestem zdecydowanie za budową wybiegu dla psiaków!

  2. Justyna

    Chxemy wybiegu dla psow

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *