Białystok: Trwa głosowanie na pierwszy w mieście wybieg dla psów

2
Białystok głosowanie na wybieg dla psów psiPARKpl

Na wybieg można głosować od 7 kwietnia do 17 maja w 3 edycji programu grantowego LECHSTARTER. Projekt „Wyprowadź mnie fajnie” powstał z inicjatywy Fundacji Piękna Nasza, która chce dać szansę opiekunom na wyprowadzanie psów bez smyczy bez stresu, a psiakom pozwolić się wybiegać. 

Białystok jest jednym z nielicznych dużych miast, w których nie ma psiego parku czyli miejsca, gdzie można wyprowadzać swoje czworonogi bez smyczy.  Właściciele psów sami obecnie organizują spotkania w różnych, niezagospodarowanych miejscach i często jeżdżą z psami do lasu, gdzie psy nie mogą biegać bez smyczy. Postawienie ogrodzonego psiego parku ma przyczynić się się do wyrabiania przyzwyczajenia do wypuszczania psów w miejscach do tego przeznaczonych.

Jak ma wyglądać wybieg?

Psi park ma mieć powierzchnię 1500 m2 i ogrodzenie z siatki. Będzie wyposażony m.in. w miejsce do ćwiczeń, strefę szczeniaka, piesuar, kosze na odpady, ławeczki i wiatę dla opiekunów, oświetlenie oraz tablicę ogłoszeń. Przewidziane są także comiesięczne spotkania z behawiorystą, który będzie odpowiadał na pytania dotyczące szkolenia i behawioryzmu psów. Całą inwestycja ma być ubezpieczona, a czas korzystania z wybiegu jest zaplanowany na dwa lata.

Nie jest jeszcze znana dokładna lokalizacja, ale jest szansa, że park dla psów powstanie na placu obok Galerii Zielone Wzgórza lub w innej dzielnicy (poza Wygodą, gdyż tam ma zostać złożony wniosek na budowę wybiegu dla psów w Budżecie Obywatelskim na rok 2019). Aby uniknąć „niespodzianek” jakie przydarzyły się innym psim parkom, Fundacja jest w kontakcie z portalem psipark.pl, w którym otrzymała już wiele cennych wskazówek.

Gdzie można głosować na wybieg?

Głosy na projekt „Wyprowadź mnie fajnie” można oddawać codziennie na stronie www.lechstarter.pl oraz w aplikacji na Facebooku www.facebook.com/Lech do 17 maja 2018 r. Gorąco zapraszamy wszystkich do głosowania! Każdy może codziennie oddać jeden głos na dany projekt, w sumie trzy głosy na projekty w każdej kategorii. Link do projektu jest TUTAJ, wydarzenie na Facebooku dotyczące głosowania na wybieg dla psów znajdziecie TUTAJ.

LECHSTARTER umożliwia realizację projektów w polskich miastach. W poprzednich edycjach programu zostało wybranych 40 projektów, a w tym roku na granty przeznaczono 1 mln zł.

Źródła: Informacja prasowa, www.lechstarter.pl | Zdjęcie: pixabay.com
4.4/5 - (8 {głos/głosy})
Komentarze 2
Białystok: Trwa głosowanie na pierwszy w mieście wybieg dla psów
  1. Beacik

    Świetny pomysł, jestem zdecydowanie za budową wybiegu dla psiaków!

  2. Justyna

    Chxemy wybiegu dla psow

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *