Wybieg dla psów Chorzów Park Śląski

Wybieg dla psów powstał w 2011 roku i położony jest niedaleko Alei Głównej na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Rosną na nim liczne drzewa i krzewy. W marcu 2015 roku został wysypany biały piasek, wyłożona kostka brukowa przy wejściu oraz ustawiono dwie nowe ławki. 

Chociaż wiele osób zwraca uwagę m.in. na brak przeszkód i innych atrakcji dla psów, wybieg z pewnością spełnia swoje podstawowe zadanie – jest ogrodzony i można na nim bezpiecznie puścić psa luzem. Łatwo tu też dojechać z okolicznych miast.

Nawiguj do tego wybiegu  Regulamin wybiegu  Strona zarządcy wybiegu

Wybieg dla psów Chorzów Park Śląski – dane i lokalizacja

 • adres: ul. Aleja Główna, 41-501 Chorzów
 • punkt orientacyjny lokalizacji: Pola Marsowe, przystanek tramwajowy Park Śląski Wejście Główne
 • współrzędne: 50.283500, 18.976025
 • wstęp: bezpłatny
 • godziny: dostępny całą dobę
 • kosze na psie odchody: brak (dwa poza terenem wybiegu)
 • parking: płatny na terenie Parku Śląskiego
 • powierzchnia: 10 000 m2 (deklarowana)
 • podłoże: trawiaste, klepisko, liczne pieńki ściętych drzew
 • agility: nie
 • podział na strefy: nie
 • śluzy wejściowe: brak; pojedyncza furtka
 • ogrodzenie: miękkie siatkowe bez podmurówki, wys. ok. 1.2 m
 • oświetlenie: brak
 • źródło wody: brak
 • udogodnienia: ławki ustawione na podłożu brukowanym
 • rok powstania: 2011
 • administrator wybiegu: Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie


.

Dojazd samochodem

Możliwy jest wjazd do Parku i parkowanie w bezpośrednim sąsiedztwie wybiegu dla psów. Zjazd z ulicy Chorzowskiej (DK 79) poruszając się z Katowic w kierunku Chorzowa jest możliwy na wysokości Alei Głównej Parku, w celu wjazdu należy przejechać przez torowisko tramwajowe. Ze względu na taką organizację ruchu w Parku, pojazd możemy pozostawić po drugiej stronie wybiegu niż znajduje się Aleja Główna lub od północnej jego strony.

Parkowanie

Parkowanie bezpośrednio w parku jest płatne (2 zł za każdą rozpoczętą godzinę – stan na czerwiec 2016 r.). Inne możliwości parkowania to parking przy ulicy publicznej: ul. Bolesława Chrobrego, osiedle Tysiąclecia – zjazd bezpośrednio z ul. Chorzowskiej.

Dojazd transportem publicznym

Wybiegowi najbliższe przystanki to (nazwy figurujące w rozkładzie jazdy KZK GOP): przystanki tramwajowe Park Śląski Wejście Główne i Chorzów Stadion Śląski Pętla Wsch. oraz przystanki autobusowe: Park Śląski Śląski Ogród Zoologiczny, Osiedle Tysiąclecia Ośrodek Rehabilitacji, Osiedle Tysiąclecia Zawiszy Czarnego. Rozkład jazdy i połączenia można znaleźć na stronie KZK GOP: rj.kzkgop.com.pl.

Wybieg dla psów Chorzów Park Śląski – spotkania

wybieg dla psów w parku śląskimPrzez wiele miesięcy od uruchomienia wybiegu rzadko można było spotkać na nim psich kompanów do zabawy. Od dłuższego czasu funkcjonują spotkania, najczęściej w weekendy i w dni wolne w okolicach południa. Budzą coraz większe zainteresowanie, a psy mogą zawsze liczyć na zabawę ze stałymi oraz nowymi gośćmi. Aktualne informacje o najbliższych spotkaniach oraz wiele innych informacji dostępnych jest na nieoficjalnym profilu na Facebooku: Wybieg dla psów Park Śląski – spotkania i spacery

Wybieg dla psów Chorzów Park Śląski – grupa spacerowa

Kolejnym ułatwieniem, o które zadbali miłośnicy psów odwiedzający chorzowski wybieg, jest powstała w mediach społecznościowych grupa spacerowa: Wybieg dla psów PŚ – spotkania i spacery. Grupa ma na celu ułatwienie kontaktu i umawianie spotkań dla osób, które odwiedzają wybieg, tak aby zawsze spotkać innego psa czy grupę psów, z którymi nasz lubi się bawić lub dopiero się pozna.

Wybieg dla psów Chorzów Park Śląski – film

Wybieg dla psów Chorzów Park Śląski – galeria zdjęć


Podoba Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej miłośnikom psów!

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie.

Zdjęcia: psiPARK.pl


 

2 komentarze o “Wybieg dla psów Chorzów Park Śląski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *

Scroll Up
error: Content is protected !!
Więcej w Chorzów, Prywatne, Śląskie, Wybiegi dla psów
wybieg dla psów
Wybieg dla psów: 13 zasad bezpiecznej zabawy

Wybiegi dla psów stają się coraz bardziej popularne, także w Polsce. Niestety, coraz szersze występowanie wybiegów nie zawsze idzie w

Zamknij