Wodny park dla psów w Barcelonie

0
Wodny park dla psów w Barcelonie

Wodny park dla psów znajduje się w ośrodku Can Janè, ok. 30 min. drogi na północ od Barcelony (Hiszpania) w miejscowości La Roca del Valles. Zjeżdżalnie, baseny, wyspy, plaże, wzmacniane psie pontony – to pierwszy aquapark dla psów! Upalny klimat hiszpańskiego lata dodatkowo nadaje temu miejscu popularności.

Adres i lokalizacja

Adres: Ctra. Valldeoriolf, Km 2,5, La Roca del Valles (Barcelona)

Wodny park dla psów w Barcelonie

Wodny park dla psów wyposażono z myślą o potrzebach czworonogów

Pierwszy basen dedykowany wyłącznie psom powstał właśnie w tym ośrodku, a doposażono go dodatkowo w zjeżdżalnie wodne oraz wyposażenie pływające, w tym super wytrzymałe nadmuchiwane akcesoria.

Baseny zostały zaprojektowane tak, aby mieć odpowiednią głębokość dla psów. Właściciel tego obiektu stwierdza, że największym problemem, z którym się borykają, jest przekonanie psów na koniec zabawy, że muszą już wyjść z wody. Psy uwielbiają wodę i latem spędzają tutaj całe dnie.

Opiekunowie psów również mogą spędzać czas ze swoimi psami w wodzie. Taką możliwość oferuje basen o głębokości 60 cm i powierzchni 1000 m2. Są tam organizowane gry i zabawy, aby urozmaicić psom i ich opiekunom dzienny pobyt.

Na terenie ośrodka znajduje się wiele obiektów oferujących usługi dla przebywających tam psów. Odnajdziemy tu oddzielną część hotelu przeznaczoną na zimowe pobyty psów, gdzie indywidualne boksy znajdują się wewnątrz oraz część letnią, na świeżym powietrzu. Jest strefa dla najmniejszych psów, posiadająca dopasowane rozmiarem boksy, oddzielny wybieg, małe legowiska i zabawki. Obszar dla szczeniąt umożliwia im bezpieczne spędzenie czasu z dala od bawiących się, psów dorosłych.

Reportaż z Can Janè (ang.). | Zoomin.TV

Adekwatnie do wielkości – również przedstawiciele największych psich ras odnajdą tu specjalne hotelowe boksy, dostarczające im więcej swobody. Oprócz części hotelowej ośrodek prowadzi swój klub agility z torem wypełnionym wieloma przeszkodami do ćwiczeń. Odbywają się tu również szkolenia, z których może skorzystać każdy opiekun psa. Dla zwierząt starszych, chorujących lub po zabiegach, ośrodek Can Janè oferuje wodne tory i baseny rehabilitacyjne. Jest tutaj także strefa rekreacyjna, gdzie na piasku można odnaleźć cień i uciąć sobie drzemkę. Wewnątrz pomieszczeń znajduje się także salon fryzjerski dla psów.

Wodny park dla psów i plaże do biegania

Bezpośrednia okolica basenów miała z założenia przypominać plażę o lekko opadającej powierzchni, co bardzo podoba się psom, bo mogą łatwo wbiegać do wody. Baseny są wyposażone w specjalny system filtracji, mogący podołać większym wyzwaniom wynikającym z większych potrzeb oczyszczania wody. Ośrodek kładzie duży nacisk na czystość i higienę.

Psy spędzają tutaj cały czas na zabawie, wykorzystując masę energii. Również starsze psy, którym bieganie sprawia już trudność, z chęcią korzystają z basenów i dużo pływają.

Wodny park dla psów w Barcelonie

Wodny park dla psów w Barcelonie

Wodny park dla psów Can Janè – cena i kontakt

Opłata za wstęp na teren ośrodka wynosi ok. 10 funtów za dorosłego psa. Przed sezonem letnim 2017 roku ośrodek przechodzi przebudowę i udoskonalanie wyposażenia.

Oficjalna strona ośrodka – canjane.com. Profil w portalu Facebook – @Canjane.

Wodny park dla psów w Barcelonie

Wodny park dla psów w Barcelonie

 

Zobacz też:

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcia: pixabay.com/Canjane
5/5 - (3 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *