Otwarcie Strefy Psiej Aktywności w Będzinie [ZDJĘCIA]

0
Otwarcie Strefy Psiej Aktywności w Będzinie

Aktualizacja 1 października 2017 r.

W sobotę, 30 września 2017 r., uczestniczyliśmy w otwarciu pierwszego w Będzinie parku dla psów. Pogoda dopisała, przyszło wiele osób i czworonogów, organizatorzy stanęli na wysokości zadania! Otwarcie objęliśmy patronatem medialnym i mieliśmy też okazję wygłosić krótki wykład dotyczący bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów

Na oficjalnie otwarcie zaprosił wszystkich zainteresowanych wraz ze swoimi pupilami Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski. W czasie eventu zostały rozdane niespodzianki i konkursowe nagrody, a uczestnicy mogli wziąć udział w loterii. Jedną z atrakcji był pokaz agility w wykonaniu Jack Russell terriera.

Nowy park dla psów w Będzinie zlokalizowany jest przy ul. Bursztynowej 17. Ma powierzchnię 800 m2  i wyposażony jest w przeszkody do ćwiczeń takie jak tunel, slalom, kładkę, obręcze do przeskoków, płotek do przeskoków oraz równoważnię. Na zewnątrz znajduje się ścieżka edukacyjna dotyczącą pozytywnych aspektów opieki nad psem, ras psów i psich sportów. Strefę otacza ogrodzenie panelowe o wysokości 1,5 m. Znajdują się tu ławki i kosze oraz woreczki na psie kupy. Planowany jest także montaż oświetlenia.

Strefa Psiej Aktywności w Będzinie to przestrzeń dla czworonogów, która reprezentuje nowoczesne podejście pod kątem edukacji dla obecnych i przyszłych opiekunów psów oraz budowanie pozytywnej więzi człowieka z psem. Zobaczcie galerię zdjęć i film.

Otwarcie Strefy Psiej Aktywności w Będzinie – galeria zdjęć

Panda dziękuje za wspaniałą zabawę i konkursową nagrodę

Publiée par Będzin sur Dimanche 1 octobre 2017

 

Bezpieczna zabawa na wybiegu dla psów

W czasie otwarcia wybiegu mieliśmy okazję wygłosić krótki wykład na temat bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów. Poniżej przypominamy kilka najważniejszych punktów.

Apelujemy do wszystkich odwiedzających wybiegi dla psów!

  • Kolczatkę zastąpcie zwykła obrożą. Kolczatka może zrobić krzywdę innym bawiącym się psom (m.in uszkodzenie oka i zębów).
  • Wybieg dla psów nie jest placem zabaw, przeszkody służą psom i nie są przeznaczone do wspinania się na nie i zabawy dzieci.
  • Nie zmuszajcie swoich psów do wchodzenia na przeszkody, nie wciągajcie ich na siłę jeśli się boją i po prostu nie chcą. Są inne metody, aby nauczyć psa korzystania z przeszkód tak, żeby sprawiało mu to przyjemność. Nie trzeba go męczyć, podwieszać na obroży i zmuszać na siłę!
  • Opiekujcie się Waszymi dziećmi, które przychodzą na wybieg dla psów. Pokażcie im, jak bezpiecznie bawić się z psem i korzystać z nim z przeszkód w psim parku.

Zobacz też: 13 zasad bezpiecznej zabawy na wybiegu dla psów

Otwarcie Strefy Psiej Aktywności w Będzinie

Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części
bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcia: psiPARK.pl; Znaki graficzne należą do odpowiednich właścicieli
5/5 - (3 {głos/głosy})

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *