Nowy wybieg w Katowicach w Parku Boguckim okradziony! [WIDEO]

4 , ,

Oddany do użytku zaledwie latem 2019 roku, katowicki wybieg dla psów został okradziony. W ogrodzeniu wybiegu brakuje 13 paneli oraz ich elementów montażowych.

Miejsca osadzenia skradzionych paneli ogrodzeniowych wskazują na to, że elementy te zostały po prostu odkręcone i zabrane przez nieznanych jak dotąd sprawców, a nie zdewastowane – np. nie zostały wyrwane. 

Jak podaje telewizja TVS, do kradzieży miało dojść w nocy z 23 na 24 maja br. Policja jest w toku czynności wyjaśniających. 

Koszt jednego takiego panelu wg cenników popularnych sklepów z wyposażeniem to od ok. 50 do 90 zł, zatem wartość skradzionego wyposażenia może wynieść nawet ok. 1 100 zł (jeszcze bez kosztów montażu). Wartość ta może zatem wskazywać, że sprawca może opowiadać za przestępstwo (z art. 278 kk), a nie jak za wykroczenie. Za taki czyn grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wybieg dla psów w katowickim Parku Boguckim został utworzony wraz z rewitalizacją całego parku, zakończoną latem 2019 roku. Całość inwestycji wyniosła ok. 6 milionów złotych. Jest to jedyne takie miejsce w dzielnicy Bogucice i jeden z niewielu wybiegów znajdujących się w tym mieście


Autor: www.psiPARK.pl | Aktualizacja: 29 maja 2020 | Prawa autorskie. Artykuł stanowi własność serwisu psiPARK.pl i jest chroniony prawami autorskimi. Dozwolone jest udostępnianie bezpośredniego odnośnika do niniejszego artykułu w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Kopiowanie, wykorzystywanie artykułu w całości lub części bez pisemnej zgody właściciela serwisu psiPARK.pl jest zabronione i może być ścigane prawnie. Zdjęcia oraz wideo: psipark.pl.
Oceń post
Komentarze 4
Nowy wybieg w Katowicach w Parku Boguckim okradziony! [WIDEO]
 1. Paweł

  Dziki kraj… Potrzeba monitoringu jak widać na każdym kroku.

  • psiPARK.pl

   Monitoringi byłyby bardzo przydatne na wybiegach dla psów!

 2. Paula

  Ludzie są niemożliwi. Nie dość ze miejsc dla psów jest niewiele to jeszcze go rozkradają. U mnie na osiedlu ostatnio pojawiła się piekna Psia Stacja Dora z eko woreczkami Pucek. Ale oczywiscie komuś przeszkadzała i została oblana jakaś mazią. Ludzie zacznijcie myśleć.

  • psiPARK.pl

   To przykre, że takie elementy architektury są niszczone

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *