Plaża dla psów Łeba B (zachodnia)

Plaża zlokalizowana jest pomiędzy falochronem zachodnim a plażą zachodnią w Łebie na tzw. plaży B. Plaża nie jest ogrodzona. Została oddana do użytku 1 lipca 2015 roku. Zasięg psiej plaży to 300 metrów w stronę zachodnią od wejścia.

Zdjęcia: Urząd Miejski w Łebie.


Poszczególne samorządy stosują swoje przepisy odnośnie wprowadzania psów na publiczne plaże. Aby nie narazić się na mandat mogący wynieść nawet 500 zł, należy zawsze stosować się do oznakowania oraz miejskiego regulaminu, jeżeli planujemy spacer z psem po plaży. Regulaminy mogą określać nie tylko miejsca, w które można wprowadzać psy, ale nawet konkretne godziny, w których jest to dozwolone.

Należy również respektować bezwzględny zakaz wchodzenia na wydmy, który dotyczy również zwierząt domowych.

Całkowity zakaz wprowadzania psów obejmuje Woliński Park Narodowy, Słowiński Park Narodowy (tu tylko plaże) oraz rezerwaty przyrody. W Słowińskim Parku Narodowym można zwiedzać ruchome wydmy z psem w ramach wytyczonego szlaku.

Dane i lokalizacja

Nawiguj do wybieguRegulamin wybieguStrona zarządcy
Plaża dla psów Łeba B (zachodnia)
ul. Jachtowa
Wejście na plażę - falochron zachodni, Krzyż Milenijny
Łeba 84-360
Polska
Plaża zlokalizowana jest pomiędzy falochronem zachodnim a plażą zachodnią w Łebie na tzw. plaży B. Plaża nie jest ogrodzona. Została oddana do użytku 1 lipca 2015 roku. Zasięg psiej plaży to 300 metrów w stronę zachodnią od wejścia. Zdjęcia: Urząd Miejski w Łebie. Poszczególne samorządy stosują swoje przepisy odnośnie wprowadzania psów na publiczne plaże. Aby […]
 • Punkt orientacyjny lokalizacji: Falochron zachodni
 • Współrzędne: 54.768370, 17.548734
 • Wstęp: bezpłatny
 • Godziny otwarcia: dostępny całą dobę
 • Kosze na psie odchody: tak
 • Podłoże: piasek
 • Ogrodzenie: brak
 • Udogodnienia: stojaki z torebkami na psie odchody
 • Rok powstania: 2015
 • Administrator wybiegu: Urząd Miejski w Łebie
Komentarze 3
Plaża dla psów Łeba B (zachodnia)
 1. Joanna

  Również jestem zainteresowana pytaniem powyżej. Czy wieczorami można z psem iść pobiegać po plaży czy zakaz obejmuje całą dobę? Czy w Łebie jest park dla psów gdzie można psa spuścić żeby się wybiegał? W Gdyni na psiej plaży pieski chodzą sobie swobodnie bez uwięzi. Poza tym jest specjalny plac zabaw dla psów, gdzie mogą się wybiegać. Czy coś podobnego mieści się w Łebie?

 2. Natalia

  Czy w czerwcu jest zakaz pojawiania się na plażach z psem? Czytałam ze nie mozna wchodzić na kąpieliska strzeżone. Proszę o odpowiedz jak to jest?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *